NBA Günlükleri

Kristaps Porzingis: ”Daha çok çalışmaya ve zamana ihtiyacımız var”

New York Knicks’in bir sezon daha playoffları kaçırmasının ardından takımın genç yıldızı Kristaps Porzingis, New York medyasından Newsday’e konuştu.

Porzingis, Knicks’in sezon başında yakaladığı başarıya rağmen bu başarıda bir şeylerin eksik olduğunu gören ve söyleyen ilk kişi olmuştu. Sezonun bu bölümüne geldiğimiz zaman ise Porzingis’in bu konuda ne kadar haklı olduğunu da görüyoruz.

Porzingis Pazar antrenmandan sonra yaptığı açıklamalarda şunları söyledi: ”Bence bir takımın içerisinde bulunduğunuzda o takım ile ilgili eksik şeyleri görebilme şansınız daha yüksek oluyor. Sezon başında olduğu gibi hala bireysel yeteneklerimizin öncülüğünde maçlar kazanabiliriz ancak bu uzun sürecek bir şey değil ve basketbolda ihtiyacınız olan şey takım oyunudur. Sezon başında istediğimiz yere gelebileceğimizi hissetmiş olsamda o seviyelerde olmadığımız çok belliydi. Ve zaten şu an baktığınızda o seviyelerden çok uzak olduğumuzu görebilirsiniz.”

Bu sezon 58 maçta 18 sayı, 7 ribaund ve 2 blok ortalamalarla oynayan PorzinGOD açıklamalarını daha çok çalışmaları gerektiğini vurgulayarak sona erdirdi:

”Sadece daha fazla çalışmak ve ayrıntılara dikkat etmek zorundayız. Takım olarak beraber büyüyen bir oyunumuz olmalı. Açıkcası bunun için biraz zamana ihtiyacımız var çünkü bu yıl takıma yeni katılan oyuncuların sayısı da bir hayli fazlaydı.”

Onur Can Özyurt on EmailOnur Can Özyurt on Twitter
Onur Can Özyurt

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir