NBA Günlükleri

LeBron, oyuncuların dinlenmesi hakkında: “NBA’in bu konu hakkında bir şey yapabileceğini sanmıyorum.”

Cleveland Cavaliers bu sabahki 125-120’lik LA Lakers galibiyetini almadan hemen önceki gece, Kyrie Irvıng, LeBron James ve Kevin Love’ın oynamadığı maçta LA Clippers’a 108-78 mağlup olmuştu. İki maç da Los Angeles şehrinin ışıkları altında gerçekleşti ve Clippers maçı Amerika’da ulusal kanaldan yayınlanan bir maçtı.

Cavaliers “Big 3”sinin Clippers maçında dinlendirilmesiyle beraber oyuncuların dinlenmesi konusundaki farklı görüşler tekrar gün yüzüne çıktı. NBA efsanelerinden Hall Of Fame oyuncu Karl Malone bu konu hakkında “Eğer 10 yıllık tecrübeniz yoksa kıçınızı kaldırıp oynayın. Bu bir iş değil, buna oynamak deniyor. Ayrıca düşük ücretli çalışanlarımıza, polisimize ve ya ilk müdahale görevlilerine dinlenmelerini söyleyin. Lanet olsun, yapamazlar.” açıklamasında bulunmuştu. LeBron James ise bu konu hakkında Karl Malone’dan daha farklı düşünüyor.

“NBA’in bu konu hakkında bir şey yapabileceğini sanmıyorum. Gün sonunda bazı oyuncuların dinlenmek zorunda olması berbat bir durumdur, fakat bazı oyuncaların dinlenmeye ihtiyacı vardır.”

“Bu uzun ve yorucu bir sezon ve NBA elinden geldiğince takvimi bir araya koymak konusunda harika bir iş çıkarıyor. Back-to-back maçlarınız olacak. Bazı geceler belli şeylerin olmadığı maçlarınız olacak fakat koçun görevi takımın bir maç için değil, bir şampiyonluk için mücadele etmesinin yolunu bulmaktır.”

LeBron-Kyrie-Love üçlüsü dinlendikleri maçın ardından Lakers karşından toplam 101 sayı atarak Cavaliers tarihinde bir ilki başardılar. Bu sezonki 69 maçın 63’ünde sahada yer alan LeBron, aslında her ömaçı oynamak istediğini de söyledi.

“Açıkçası bazı maçları belirli bir şehirde, onların sahasında, sadece bir defa oynamak berbat fakat şahsen ben her maçta oynamak isterim. Geçtiğimiz gece de oynamak istedim fakat koçum benim için en iyisinin oynamamak olduğunu hissetti. Bu yüzden antrenörümle birlikte gideceğim ve o beni asla yanlış yönlendirmedi.”

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir