NBA Günlükleri

Madison Square Garden’da sessiz gece

NBA’in en ünlü arenalarından biri olan Madison Square Garden’da dün ilginç bir uygulama yapıldı. New York Knicks’in Golden State Warriors’u konuk ettiği maçta, karşılaşmanın başlamasının öncesinde MSG’nin o dev ekranlarında bir duyuru yapıldı. Yapılan duyuruda “Bugünkü maçın ilk yarısı müzik, video ve maç içi eğlenceler olmadan sunulacaktır. Bu şekilde oyunu en saf haliyle tecrübe edebileceksiniz. Maçın sesinin tadını çıkarın.” yazıyordu. Normalde Knicks de diğer bütün NBA takımları gibi pozisyonlar arasında müzik çalıyor, mola aralarında çeşitli aktiviteler yapıyor ve videolar gösteriyordu. Fakat Knicks bu sefer eski NBA maçlarındaki havayı yaratmak için böyle bir karar almıştı.

Warriors’un 112-105 kazandığı maçın ardından oyuncular ilk yarıdaki bu durum hakkında bazı yorumlarda bulundu. Neredeyse hiçbir oyuncu bu uygulamadan pek memnun kalmamış, özellikle de Draymond Green.

“Bu içler acısı, bu saçmalık. Oyunun akışını, her şeyini değiştirdi. Belli bir şekilde oynamaya alışıyorsun, fakat bu her şeyi tamimiyle değiştirdi. Bana göre bu tamamen saygısızlık.”

“Müzik, maça güzel bir his katıyor. Bu tamamen saygısızlık. Dünyadaki şeyleri daha iyi yapmak için geliştirirsin, eskiden kötü olan şeye geri dönmezsin. Bu, bilgisayarlar bizim için her şeyi yapabilirken tekrar kâğıda dönmek gibi. Bunu neden yapmak isteyesin? Çok saçma.”

“İlk yarıyı gördünüz mü? Sadece kötü ve dağınıktı. Maçta hiç ritim yoktu. İnanın ya da inanmayın bütün bunlar maçta fark yaratıyor, bir ritme giriyorsun. Müziği açtığın zaman bir havaya giriyorsun, seni o havaya sokuyor. ”

Stephen Curry de bu durumun garip olduğunu ve ısınma sırasında turnike atarken kendi kendine bir şeyler mırıldandığını söyledi.

“Bu garipti. Ortaokuldaki antrenman maçları gibiydi. Sadece sen ve takım arkadaşların, ne müzik ne eğlence ne de başka bir şey. Bu yüzden kesinlikle farklıydı.”

NBA’deki henüz ikinci sezonunu oynayan Kristaps Porziņģis de durumun garipliği kabul etti.

“Bunu beğenmedim, benim için garipti. Ama sanırım eski günler böyleydi.”

Carmelo Anthony bu fikri “farklı” olarak nitelendirirken diğer Knicks oyuncuları da Porzingis’in dediklerine katıldılar. Courtney Lee ise saha avantajını kullanamamaktan yakındı.

“Bu garipti çünkü aslında saha avantajı bizdeydi. Taraftarı oyuna dahil etmek, müziğe devam etmek ve enerjiyi arkana almak…”

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir