NBA Günlükleri

Mike Budenholzer’a bir maç ceza

Atlanta Hawks koçu Mike Budenholzer geçtiğimiz gün oynanan, Cleveland Cavaliers’ın 25 üçlük atarak NBA rekoru kırdığı ve maçı da 135-130 kazandığı karşılaşmada hakeme müdahalesi yüzünden teknik faul almıştı. Başarılı koçun cezası bununla kalmadı ve Budenholzer’a NBA yönetimi tarafından 1 maç ceza verildi. Budenholzer bu gece oynanacak olan Indiana Pacers maçında takımın başında olamayacak.

LeBron James’in üçüncü çeyreğin bitimine 2:42 kala kullandığı şut sonrasında Budenholzer hakem Brian Forte’a oldukça yakından bağırmış ve biraz da fiziksel müdahalede bulunmaya çalınmıştı. Koçu bu kadar sinirlendiren olay ise LeBron’un şutu kullanmadan hemen önce yaptığı hamleye hücum faul kararı çıkmaması. İşte o anlar.

NBA’in bu hamlesinin ardından koç Budenholzer bu karara saygı duyduğunu belirtti.

“Bunu tamamen anlıyorum ve NBA yönetiminin kararına saygı duyuyorum. Brian’a bir an önce ulaşıp geçen maç ona yaptığım müdahaleden dolayı özür dilemek istiyorum. Hakemler sahadaki en zor işe sahip ve oyunun, oyuncuların, koçların ihtiyaçlarını yönetmek konusunda harika iş çıkarıyorlar. Bu cezayı kabul ediyorum ve bundan ders çıkaracağım, bunu arkada bırakmayı dört gözle bekliyorum.”

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir