NBA Günlükleri

Müthiş maç Efes’in !

Turkish Airlines Euroleague’nin 28. haftasında Anadolu Efes, kendi evinde Fenerbahçe’yi konuk etti. İki takım adına da kritik bir önem arz eden bu maçta Anadolu Efes rakibini 80-77 ile geçti ve play-off’u garantiledi.

Anadolu Efes’te Bryant Dunston 14 sayıyla oynarken, Jayson Granger 13 sayı 4 ribaund 5 asist ile Efes adına maçın en değerli oyuncusu olurken Derrick Brown ve Brandon Paul 10’ar sayıyla maçı çift hanelerde tamamladılar ve galibiyette önemli rol oynadılar. Bunun yanı sıra Doğuş Balbay 8 sayı 4 ribaund 2 asist ile mücadeleyi sürdürdü.

Fenerbahçe’de Bobby Dixon 19 sayıyla maçın en skoreri olurken 8 ribaund 3 asist ve 2 top çalma ile 27 verimlilik puanı elde etti. 16 dakika sahada kalan Bogdanovic 16 sayı 2 ribaund ve 4 asist ile önemli bir katkı yaptı ve Fenerbahçe’nin geri dönüşünde önemli rol oynadı. Nikola Kalinic 12 sayı, Melih Mahmutoğlu 10 sayıyla mücadeleyi tamamladı.

Bu sonuçla Anadolu Efes, Euroleague’deki 16. galibiyetini alırken Fenerbahçe 17 galibiyette kaldı ve play-off’lardaki saha avantajını Baskonia’ya kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

Mert Batuhan Ekiz on EmailMert Batuhan Ekiz on FacebookMert Batuhan Ekiz on InstagramMert Batuhan Ekiz on Twitter
Mert Batuhan Ekiz
-20 yaşında
-Ünye\ Ordu 'lu
-İstanbul'da ikamet eden
-Bahçeşehir Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon 3: sınıf öğrencisi
-Basketbol aşığı bir birey.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir