NBA Günlükleri

NBA Doğu ve Batı Konferansı’nın en iyi koçları belli oldu

Miami Heat’ten Erik Spoelstra ve San Antonio Spurs’tan Gregg Popovich, Şubat ayında oynanan müsabakaların ardından NBA Doğu ve Batı Konferansı’nın En İyi Koçları seçildi

Erik Spoelstra, Doğu Konferansı’nda Heat’in başında 8-3’lük en iyi ikinci performansa imza attı. Miami Heat, Şubat ayında ilk beş maçını kazanarak üst üste 13 maçlık galibiyet serisi elde ederek bu sezon NBA’de oynanan en uzun seri olarak tarihe geçti. Heat aynı zamanda ayın son dört maçından üçünü kazanarak, playofflara gitmeye hak kazanan Houston Rockets, Atlanta Hawks ve Indiana Pacers’e karşı zafer elde etti. Bu ay Miami, Doğu’da en çok sayı atan üçüncü (maç başına 110.3) sırada yer aldı.

Spurs’un başında yer alan Popovich, Şubat ayında Batı Konferansı’nda en iyi performansla deplasmanda 6-2 ve evinde 2-0 olmak üzere 8-2’lik rekor galibiyet serisi elde etti. Spurs’un, 5 Şubat’ta Denver Nuggets karşısında aldığı 121-97’lik galibiyette Popovich, San Antonio’nun baş antrenörü olarak 1128. zaferini elde etti. 14 Şubat’ta Indiana Pacers karşısında kazanılan 110-106’lık galibiyetle Spurs, 20. galibiyet sezonunda NBA rekoru kırdı.

NBA Ayın Doğu ve Batı Konferansı Koçu için diğer adaylar arasında; Boston’dan Brad Stevens, Cleveland’dan Tyronn Lue, Detroit’ten Stan Van Gundy, Golden State’ten Steve Kerr, Houston’dan Mike D’Antoni, Memphis’ten David Fizdale, Oklahoma City’ten Billy Donovan, Utah’tan Quin Snyder ve Washington’tan Scott Brooks yer aldı.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir