NBA Günlükleri

Philadelphia tekrar tanking yapıyor

Philadelphia 76ers bir sezonu daha eli bomboş geçirdi diyebiliriz.

Joel Embiid’in sakatlığı nedeniyle sezonu kapatması, Nerlens Noel ve Ersan İlyasova’nın takasla takımdan gönderilmesi, Ben Simmons’ın geri dönebileceği haberlerinden sonra sezonun geri kalanında forma giyemeyeceğinin ortaya çıkması, 76ers’ın bu sezon da taraftarlarına güzel anlar yaşatmayacağını bir nevi haber etmiş oldu.

Spor yazarı Joe Giglio ise bu durum hakkında bir takım açıklamalarda bulundu. “76ers tekrar tanking yapmaya başlıyor. Bunu da Embiid ve Simmons’ın sakatlıkları, Noel ve Ersan’ın takaslanmasından anlayabiliriz. Bryan Colangelo, 2017 Draftında Josh Jackson veya Lonzo Ball için bir hamle yapma adına, bu tür tanking işlerine adım atıyor olabilir. ”

Toronto Raptors’da Genel Menajer olarak görev aldığı dönemde koça kasten “Maçları kaybetmemiz gerekiyor.” demediğini belirten Colangelo, takıma kazanan bir kültür kurmak istediğini belirtmişti.

Başarılı bir Ocak ayı geçiren 76ers’da işler önemli oyuncuların yaşadığı sakatlıklar ve takas döneminde kararlarla iyice karışmış durumda. Büyük ihtimalle de 2017 Draftında Philadelphia’dan yeni bir “çaylak oyuncu” hamlesi gelecektir.

Kaan Meriç
Editor in Chief at NBAGunlukleri Bleeding Green

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir