NBA Günlükleri

Reggie Jackson ilk beşteki yerini kaybedebilir!

Detroit Pistons bu sezon için Andre Drummond ve Reggie Jackson’ın kendilerini taşımasını ve doğunun iddialı takımlarından biri olmayı hedefliyordu. Reggie Jackson’ın sakatlığı nedeniyle bu plan tam uygulanamasa da onun dönüşüyle beraber Pistons yeni bir ivme kazanmayı düşünüyordu. Fakat işler pek de Pistons’ın istediği yönde gitmedi.

Pistons şu anda 29-32’lik derecesi ile doğuda 8.sırada bulunuyor ve playoff potasında kalmaya devam ediyor. Ancak Pistons’ın hemen arkasındaki Miami Heat ve Milwaukee Bucks ile arasında sadece 1.5 maç fark bulunuyor. Pistons önlerindeki Indiana Pacers ve Chicago Bulls’tan ise 2 maç fark uzakta bulunuyor.

Pistons’ın deneyimli koçu Stan Van Gundy son zamanlarda Ish Smith’i ilk beşe Reggie Jackson’ın yerine koymayı düşündüğü açıkladı. Van Gundy, Jackson’ın sağlıklı olduğunu fakat daha fazla enerjiye ihtiyaçları olduğunu söyledi.

“Jackson iyi olduğunu söylüyor, tıbbi ekibimiz de onun iyi olduğunu söylüyor. Şu anda var olan fark enerji farkı. Jackson ile bugün konuştuğum şey de buydu. O sahadayken daha başarılı olabilmemiz için savunmasını ve enerjisini geliştirmesi gerekiyor.”

Reggie Jackson şubat ayını ortalama 25.8 dakika alarak %37 isabet ile 10.1 sayı 5.4 asist 1.6 ribaund ile tamamlarken Ish Smith ise bu ayı 22.8 dakikada %48 isabet ile 9.3 sayı 5.7 asist 3.2 ribaund rakamlarıyla tamamladı.

Van Gundy bu değişikliğin bu geceki Philadelphia 76ers maçında görülebileceğinin de sinyallerini verdi.

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir