NBA Günlükleri

Rudy Gobert: “Bazılarımız sadece sayı atmayı düşünüyor.”

Batıda playoff yarışında iyi bir yer kapma mücadelesi hızla sürerken dün gece bu konuda oldukça önemli bir maç vardı. Olası bir playoff eşleşmesi olan LA Clippers ve Utah Jazz’in karşı karşıya geldiği mücadelede Clippers maçı 108-95 kazandı. Şu anda 4.Jazz ile 5.Clippers arasında sadece 0.5 maçlık bir fark var bulunuyor.

Son 5 maçının 4’ünü kaybeden Jazz’in aldığı bu mağlubiyet sonrası Rudy Gobert isim vermeden takımındaki bazı oyuncuları eleştirdi.

“Mücadele eden oyuncularımız var fakat bazılarımız mücadele etmiyor. Bazılarımız sadece sayı atmayı düşünüyor. Nedeni bu.”

“Koç sürekli mücadele etmemiz gerektiğini tekrar ediyor. Çok hassasız. Arkadaşlarımızın düdük alabileceğini biliyoruz. Sadece agresif ve savaşmaya hazır olmalıyız.”

Jazz maça yavaş bir başlangıç yapmış ve daha ilk çeyrekte 14 sayı geriye düşmüştü. Daha sonra biraz toparlanıp son çeyreğe sadece 2 sayı farklı geride girseler de maçı kaybetmelerine engel olamadılar.

Jazz koçu Quin Snyder takımın sık sık karşılaştığı yavaş başlangıçlar hakkında konuştu.

“Bu konuştuğumuz bir konu. Açıkçası bu bizim oyuncularımız için bir soru. Buna yeterince önem verip bu konu hakkında konuşabiliriz. Sonuç olarak sahaya adımımızı attığımız zaman yoğun bir seviye oynamaya hazır olmalıyız.”

“Sert oynamadığımızı söylemiyorum. Gerekli olduğu zaman birlikte sert oynamıyoruz.”

Son dönemde oldukça formda olan Gobert, Clippers karşısında bulduğu 13’te 10 isabetle 26 sayı 14 ribaund ve 2 blokla Utah’ın en skorer oyuncusu oldu. Gobert daha bireysel istatistiklere değil takım halinde daha akıllı oynamaları gerektiğini söyledi.

“Bence herkes kaç sayı atacağımızı düşünmeden önce takım için oynamayı ve kazandıracak oyunları yapmayı düşünmeli. Herkes kendini feda etmeye hazır olmalı. Playofflarda bu güzel olmayacak. Sayı atamayacağın bazı maçlar olacak. Ama takım arkadaşın için sorumluluk alacak mısın? Gelip bir takım arkadaşın için DeAndre Jordan’ı box out edecek misin?”

“Bu hep birlikte çalışır. Bunu uzatarak, maç başından itibaren yapmalıyız. Bence bunu yaptığımız zaman çok çok çok iyiyiz.”

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir