NBA Günlükleri

Sean Grande, “Isaiah Thomas’ın eşi benzeri yok”

Boston Celtics’in guardı Isaiah Thomas, 1.75 m ve 84 kilo. Ancak, 29.4 sayı ortalamasıyla sayı krallığında 2. sırada bulunuyor. Bir hafta içinde Cleveland Cavaliers ve Golden State Warriors’ı yenen takımda 6.1 asist ve 2.7 ribaund ortalamalarıyla oynuyor.

Sean Grande, Thomas’ı tek bir kelimeyle tanımlıyor; “Eşi benzeri görülmemiş”.

CBS Sports Radio programında Isaiah Thomas için övgüler yağdıran ‘Boston Celtics’in sesi’ olarak bilinen Sean Grande, “Biraz çılgınca gelecek ama sezon başında Thomas’ı böyle tanımlamıştım. Bir ara kendisini Allen Iverson ile kıyaslamaya başladık. Sonra da insanlar, Thomas’ın ne Allen Iverson’ın ne de tarihteki diğer oyuncuların yapamadıklarını yaptığını farketti. Isaiah Thomas, Ocak ayında TD Garden’ı NBA maçlarının oynandığı bir yerden Broadway Show’una dönüştürdü. İnsanlar her gece neler yaşanacağını biliyordu. Son çeyreklerde 17 sayı atıp maç kazandırıyordu. Belli bir hedefle yola çıkıp ligin elit oyuncusu olmak çok zor iş ve bunu her zaman göremiyoruz. Kendisine savunma yönünde istediğini diyebiliriz. James Harden’ın MVP’lik için aday olduğu bir sezonda (en azından bu yarışta ilk sıralarda ismi bulunan oyuncular için), savunma yapmak öncelikli bir hedef değil. En iyi takımların birinde en iyi oyuncu. Neden MVP olamasın?”

Doğu Konferansı lideri Cleveland Cavaliers ile arasında 2 maçlık bir fark var ve Boston Celtics koçu Brad Stevens ise yılın en iyi koçu için adaylar arasında. Koç Stevens’ın ödül için en büyük rakiplerinden birisi de Miami Heat koçu Eric Spoelstra.

Miami cephesi için de açıklamalarda bulunan Grande, “Miami’nin ligte en kötü dereceye sahip olacağını söylemiştim. 41 maçta sadece 10 veya 11 galibiyetleri vardı. Motivasyonları olmayacağı için de tanking yapacaklarını düşünmüştüm.”

Miami Heat kötü gidişine ise harika bir şekilde dur diyerek son 24 maçta 20 galibiyet aldı.

“Eric Spoelstra’nın yaptıkları inkar edilemez. Uzun bir süredir bu takımda ve takımdaki yeni oyuncularla iyi işler çıkartıyor. Kendisi kesinlikle elit bir koç. ” dedi.

Kaan Meriç
Editor in Chief at NBAGunlukleri Bleeding Green

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir