NBA Günlükleri

Serbest kalacak olan Rose New York’ta kalmak istiyor

Geçtiğimiz yaz Chicago Bulls’tan New York Knicks’e takas olan Derrick Rose, bu yaz kariyerinde ilk defa serbest oyuncu konumunda bulunacak. Rose bu konu hakkında serbest kaldığı zaman önceliğinin para değil kazanmak olduğunu söyledi.

“Parayı düşünmüyorum bile. Yeterince para biriktirdim. Eğer basketbol oynamayı şu anda bıraksam sorun olmaz. Kazanmak istiyorum. Nerede olursam olayım mutlu olmak ve kendimle huzurlu hissetmek istiyorum. Fakat pazarlık masasında asla bilemezsiniz. İlk sorduğum şeyin para olduğu yerdeki insanlarla görüşmeyeceğim. Ben kazanmak istiyorum.”

Bu sezonu maç başına aldığı 32 dakikada 17.8 sayı 4.4 asist ve 3.8 ribaund ortalamalarıyla oynayan Rose, daha önce Knicks’in üçgen hücum oynamasından olan memnuniyetsizliğini birkaç kez dile getirmişti. Fakat yine de geçtiğimiz günlerde açıklamada bulunan Rose, “Sorun olmaz. Her türlü hücum için kendime güveniyorum.” dedi.

New York’ta kalmak istediğini söyleyen eski MVP, yine de diğer takımlara da bir şans verebileceğini söyledi.

“Diğer takımları, kimin ilgilendiğini görmek serbest oyuncu olmanın bir parçası. En azından onlara bir şans verebilirim.”

“İlk defa serbest oyuncu oluyorum. Sürecin nasıl işlediğini bilmiyorum. Sezon sonrasında menajerimle, kardeşlerimle ve ailemle bu konu hakkında konuşmamız gerek. Tabii ki burada, bu çevrede, New York’ta, her gece Garden’da olmak istiyorum. Bu bir lütuf. Fakat dediğim gibi bunu gerçekten menajerimle ve kardeşlerimle konuşmalıyım.”

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir