NBA Günlükleri

Stephen Curry batı birinciliğini önemsiyor

Kevin Durant’in sakatlığının ardından oynadığı son maçlarda sıkıntı çeken(son 10 maçta 5 galibiyet) Golden State Warriors koçu Steve Kerr daha önce oyuncularını batı birinciliği için yormayacağını söylemişti.

Son iki sezonun MVP’si Stephen Curry ise NBASports.com’a yaptığı açıklamada batı birinciliğini önemsediğini belirtti.

“Bunu başarmak istiyoruz. Açıkçası playofflar boyunca saha avantajını elimizde bulundurmak istiyoruz. Bu önemli bir mesele. Bence hem saha avantajını elimizde bulundurup hem de sağlıklı kalabiliriz. Sezonu bitirmemize 15 ya da 16 maç(16) kaldı. Evinizde kalan maçları kazanmak ve sezonu güçlü bir şekilde bitirerek kendi kaderimizi çizmemiz için elimizde çok zaman var. Bunu başarmak ve playofflara dinlenerek, enerjiyle girmek için oldukça vaktimiz var.”

Batıyı 1.sırada bitirmek ve playoff boyunca saha avantajına sahip olmak hiç şüphesiz oldukça önemli bir konu. Fakat bu konunun Golden State için ayrı bir özelliği var. Warriors eğer 1.sırada bitirirse çok büyük ihtimalle Denver Nuggets ya da Portland Trail Blazers ile karşılaşacak ki bu iki ekip de özellikle savunma kısmında oldukça sorunlu takımlar. Fakat Warriors batıyı 2.sırada bitirirse kolayca geçebileceği bu iki takımdan biri yerine OKC Thunder ve ya Memphis Grizzlies ile karşılaşacak. Bu da daha olası Nuggets serisine oranla çok daha zorlu ve mücadele gereken bir seri olacak. Kevin Durant’in de sakatlığını hatırlarsak Warriors için ilk turu erken bitirip dinlenmek ve Durant’i tekrar oyuna dâhil etmek çok büyük önem taşıyor.

Golden State Warriors 54 galibiyet 14 mağlubiyetle şu an batı birinci, San Antonio Spurs ile 52 galibiyet 15 mağlubiyet ile Warriors’ın 1.5 maç gerisinde bulunuyor.

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir