NBA Günlükleri

Wall: “Cousins, Washington’a gelebileceğini söylemişti.”

Hiç kuşkusuz geçtiğimiz takas döneminin en önemli ve en büyük hamlesi New Orleans Pelicans’ın DeMarcus Cousins’ı takıma katmasıydı. Bu hamle karşısında sadece biz izleyiciler değil bazı oyuncularda oldukça şaşırmıştı. Bu oyunculardan biri de Cousins’ın Kentucky’den takım arkadaşı ve yakın dostu John Wall. Cousins’ı Wizards’ta görmek istediğini önceden de belirten Wall, ESPN ile yaptığı röportajda eski takım arkadaşının New Orleans’ta mutluluk bulmasını umduğunu söyledi.

Sacramento Kings, Kentucky’den eski takım arkadaşınız ve All-Star olmuş dostunuzu New Orleans Pelicans’a takas etmeden önce onunla Wizards için oynamak konusunda konuştunuz mu?

“Onunla konuştum. Washington’a gelebileceğini fakat neler olacağını bilmediğini söyledi. Bu şekilde takas olacağını bilmiyordum. Takasın daha sonra olacağını ya da onun Sacramento’da kalacağını düşünmüştük. Bu tıpkı onu şok ettiği gibi beni de şok etti.”

Wizards Cousins’ı alamadığı için hayal kırıklığına uğradın mı?

“Bu çok çılgınca çünkü New Orleans’taki All-Star maçından sonra, ben medyayla konuşurken, yanımdan geçti ve takas hakkında bir şey söyledi. Bense ‘Ha? Ne?’ gibi oldum, ne dediğini anlamadım. Bu yüzden telefonumu elime alır almaz onu aradım. ‘Hava alanındayım. Nereye gideceğimi bilmiyorum. Sacramento’ya geri mi dönmeliyim yoksa burada mı kalmalıyım?’ dedi. İncinmişti. Bunu Sacramento’da geçirdiği tüm o zor zamanlarla birlikte hissettim. O asla şehirden vazgeçmedi. Oradakiler için yaptığı çok şey vardı, o kadar çok şey verdi ki. Kaybediyor olsunlar ya da olmasınlar, Cousins orada olmak istediğini her zaman gösterdi. 6 yıl boyunca hiçbir zaman ayrılmak istediğini söylemedi. Böyle bir bağlılık gösteren adam için onun orada kalacağını düşünürsünüz. Sanırım gidişattan hoşlanmadılar. Umarım artık daha iyi bir yerdedir ve mutludur. Umarım playoff yapabilirler ve bunu zorlayabilirler. Eğer olmazsa, bu yaz nerede olmak isteğini anlamak için serbest bir yazı olacak.”

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir