NBA Günlükleri

Kareem:”Lavar, oğlunun imajını zedeliyor”

Son bir kaç aydır önümüzdeki draftın en önemli ilk sıra adaylarından biri olan Lonzo Ball’un babası Lavar Ball,  yaptığı açıklamalarla medyanın ilgi odağı olmuş durumda. Katıldığı programlarda ve basın açıklamalarında çoğu otoriteye göre abartı açıklamalarla oğlunu öven Lavar Ball, kimine göre sempatik gelse de genel kanı Lonzo’ya zarar verdiği ve şimdiden sevilmeyen bir oyuncuya dönüşmesine neden olduğu yönünde.

Bu konu hakkında son yorum ise dün ESPN’den Michael Smith ve Jemele Hill’in prodcastine katılan Los Angeles Lakers efsanesi Kareem Abdul-Jabbar’dan geldi. Efsanenin görüşü de birçok otorite ve eski oyuncununkine benzer şekilde. Kareem:

“Lavar Ball’un oğluna hiç bir fayda sağlamadığını düşünüyorum. Kendisi bir anda ortalığa çıkıp bütün dikkati kendisine çekmeye çalışıyor ve bunun amacının ne olduğunu anlamış değilim. Onun çocukları iyi sporcular. Onların bunu göstermesine izin vermesi gerekiyor. Bence arka plana çekilmeli.” şeklinde konuşarak Lavar’ın oğlunun imajına zarar verdiğine dikkat çekti.

Son dönemde Lavar Ball’un açıklamalarına eski oyuncular ve sosyal medya üzerinden NBA hayranları tarafından birçok tepki gelmiş durumda. Amerikan medyasının Lavar Ball’un bu kadar reklam yapmasına ve söz sahibi olmasına sosyal medya üzerinden tepkilerini gösteriyorlar. Draftın yaklaşması sebebiyle, önümüzdeki günlerde Lavar Ball’un medya tarafından bu kadar rağbet görüp görmeyeceği ise merak konusu.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir