NBA Günlükleri

Adam Silver’dan Cleveland Cavaliers-Golden State Warriors yorumu

Haziran ayı yaklaşmaya başlamışken NBA Finallerinin adı da önümüzdeki günlerde belli olacak. Büyük bir sakatlık veya sürpriz olmazsa görünen o ki bu sene de Cleveland Cavaliers-Golden State Warriors finali izleyeceğiz. İki takım da bu sene şu ana kadar playofflarda maç kaybetmedi ve toplam 20-0 ile birbirlerine doğru ilerliyorlar.

Eğer bu iki süper takım bu sene de finalde karşılaşırsa NBA tarihinde bir ilk gerçekleşmiş olacak ve aynı iki takım ilk defa üst üste 3 sezon final oynamış olacak. Fakat bu durum bazı NBA izleyicileri tarafından pek de olumlu karşılanmıyor.

Bir kesim NBA izleyicisi aynı takımları 3.defa finalde görmektense farklı takımların mücadelesini izlemek istiyor. Taraftarların dışında ligin yönetimi açısından da playofflarda çekişme ve mücadelenin bu denli az olması sorun çıkaracak bir durum olarak görünüyordu.

NBA Başkanı Adam Silver ise ESPN’e yaptığı açıklamada Golden State Warriors ve Cleveland Cavaliers’ın ligi/playoffları domine etmesi konusunda endişesi olmadığını söyledi (Daha önce Kobe Bryant da bu konuda herhangi bir sorun olmadığını söylemişti).

“Bu konuda endişelenmiyorum aksine bu mükemmeliyeti kutlamamız gerektiğini düşünüyorum. İnsanlar şimdiden bu iki takımı kutsallaştırıyor fakat Warriors 40 yıldır şampiyon olamamıştı,  Cleveland da tabii ki geçen sene şampiyon oldu fakat ondan önce bu ligde hiç şampiyonluk kazanamamışlardı. Elbette ligde bir denge görmek istiyorsunuz. Fakat aynı zamanda takımlar bu mükemmellikte ve bu seviyede oynadığı zaman ben, içimdeki taraftar, bunun izlemek için fantastik olduğunu düşünüyorum.”

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir