NBA Günlükleri

Ainge: İyiyiz Fakat Harika Değiliz

Boston bu sene hiç bir draft hakkından fedakarlık yapmayıp Doğu Finali’ne kadar yükseldi fakat Ainge takımın hala gelişmeye ihtiyacı olduğunu kabul ediyor.

Danny Ainge: Seviye kelimesinin ne anlama geldiğini bilmiyorum. Bazen galibiyetler yanıltıcıymış gibi geliyor. Playoff’ta hala ayakta kalan 3 takımdan biriydik ve bu gurur duyduğum bir şeydi.

”Bence takımlar bazen yanlış varsayımlar yapıyor. Bazı sakatlıklara rağmen iyi bir yıl geçirdik. Biliyorsunuz, sezonun erken bölümünde Al Horford’ı kaybettik sonrasında 22 maç Bradley’den yoksunduk ve kısa bir süreliğine de Thomas’tan yoksun oynadık. Bazı sakatlıkların üstesinden gelmek zorundaydık ve bu da kadro derinliğimizin oynaması için iyi bir şanstı. Kadromuzdaki herkesin değerini kanıtlaması için bir şansı vardı.

” Başardıklarımızı önemli değilmiş gibi hissediyorum. 7. maçı Wizards’a kaybetmiş olsaydık bugün şuan ki hissettiklerimden pek farklı hissediyor olmazdım. Biliyorum ki iyiyiz fakat aynı zamanda harika olmadığımızı da biliyorum. Hala yapacak daha fazla şeylerimiz olduğunu da. Önümüzdeki adım en zoru olacak.

Celtics’in 5 maçta Cavs tarafından elenmesi hakkında;

”İşimizin zor olan tarafı bu. Sadece 1 parça uzaktasın ve o parçayı getiremiyorsun. 1 parça uzakta olman o parçayı getirebileceğin anlamını ifade etmiyor. Bunu almak için kendini zorlarsan yada ihtiyacın olan bölgeye en uygun 2. 3. veya 4. oyuncuyu almak için kendini bir anlaşma yapmaya zorlarsan, bu seni çok daha iyi yapmayabilir. Hala yeterince iyi değilsin ve çıkmazdasın. Evet çok uzakta değilsin fakat hala uzun bir yolun var. Biliyoruz ki hala daha iyi olmaya ihtiyacımız var. Organizasyondaki herkes daha iyi olmamız gerektiğini biliyor. Eklemeye ihtiyacımız var.”

Celtics 1. Pick’e ve iyi bir kadro çekirdeğine sahip. Bu yaz büyük değişiklikler yapabilirler.

” Bunu zaman gösterecek fakat evet bazı önemli değişiklikler olması için orada bir ihtimal var. Fakat belki daha az değişiklik belki daha fazla değişiklik belki de hiç. Draftta pick’imizi tuttuğumuz sürece birçok ihtimal mevcut ve bunlar Serbest oyuncularında önünü açar. Sonrasında Free Agency’de neler olacağını görürüz. Şuan da çok fazla bilinmeyen şey var. Tüm bu konuşmalar, planlamalar boş hayaller. Netleşen bir şey yok. Bizim için bu heyecan verici ve de çok meşgul edici bir zaman olacak.”

Kaynak: RealGM

Doğukan Diner

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir