NBA Günlükleri

Ainge: Sabrederek İlk Sırayı Almak Çok Güzel

Celtics 24 saatten daha az bir sürede hem Doğu Konferansı Finali’ne hem de Draft’ta 1. sırayı kazandı. Celtics Basketbol Operasyonu Başkanı Danny Ainge; ” takımın sabrı bu olaylarla ödüllendirildi ” dedi. Draft Lotaryası bittikten sonra medyaya röportaj veren Ainge kendisine yöneltilen soruları gülerek cevapladı. Doğu Konferansı’nı 1. sırada tamamlayan Celtics, Çarşamba akşamı Doğu Konferansı Finali’nde Cleveland Cavaliers’ı ağırlayacak.

Ainge: Şu anda burada 1. sıra hakkını elde etmiş şekilde bulunuyoruz. Cevap açıkcası; Evet. Bu sabrın değerini gösteriyor. Bence bazen sabırlı olmak zorundasınızdır. Sabırlı olmak benim için zor bir şey. Aksiyonu seviyorum fakat etrafımızda iyi bir grup var.

” Tüm ekip oturup sakin bir şekilde bizi en iyi yola götürecek şeyi iyice düşünmeliyiz. Hiç hata yapmak istemiyoruz ve şu anda oldukça iyiyiz.

” 1. sırayı almak oldukça eğlenceli.Bu çok heyecan verici. Önceden bunu hiç elde edememiştik. Karşımıza çıkan seçenekleri incelemek çok eğlenceli olacak. Takasın son günü geldiğinde pick’leri takaslama üzerine konuşuyorduk. Bu sıra 1-4, Brooklyn kazanmaya başlarsa da muhtemelen 5’inci sıra hakkıydı. Takas tekliflerini incelediğinizde çok fazla belirsizlik vardı. Bence şimdi her iki takım içinde herşey açık ve belirgin.

 

Kaynak: ESPN

Doğukan Diner

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir