NBA Günlükleri

‘Bench Desteği Alamadık’

Doğu Konferansı yarı finalinde Washington, Boston karşısında 7.maçı kaybetmiş ve elenmişti.

Washington’ın yıldız ismi John Wall, seriyi kaybetmelerini, benchten yeterince destek alamamalarına bağladı. Seriyi kazanmak için benchten gelecek katkıya çok ihtiyaçları olduğunu söyleyen Wall ‘Dürüst olmak gerekirse bu katkıyı alamadık’ dedi.

Wall, Kelly Oubre’nin aldığı süreler ile ilgili de yorumlarda bulundu. Oubre’nin daha fazla oynayabileceğini söyleyen yıldız oyuncu ‘Fakat koçun kararı daha az oynaması yönünde idi ve biz takım olarak bu karara saygı duymak zorundayız’ şeklinde konuştu.

Oubre, Celtics karşısında %51 ile 6.5 sayı ortalaması ile oynadı. 7 maçlık serinin 3’ünde çift haneli sayılar kaydetti.

Playoff boyunca, Washington ilk 5’i ortalama 34.2 dakika sahada kalırken, bu 5, rakiplerine 100 pozisyonda 4.7 sayı fark attı. Fakat ne zaman benchten katkı aldılar, bu rakam 15.5 sayıya kadar yükseldi.

Düşük şut yüzdesi ile oynamasını, sahada fazla kalmasıyla alakalı olabileceğini söyleyen Wall ‘Bahane üretmeyi sevmem. Çıkıp oynarım. Şut kaçırabilirim de atabilirim de. Bununla yaşamayı biliyorum. İnsanların, 0-11 ile oynadığımda konuşacaklarını da biliyorum’ dedi.

Bütün bu yorumların, Wall’ın, 7.maçta Washington benchinin toplam 5 sayıda kaldığını vurgulamasından sonra geldiğini de söyleyelim. (Boston benchi toplam 48 sayı atmıştı.)

 

Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir