NBA Günlükleri

‘Bilerek Yaptığını Sanmıyorum’

Dün gece, Golden State, San Antonio’yu, bir ara 25 sayı geri düştüğü maçta, 113-111 yenerek seride 1-0 öne geçti.

Maçın kırılma anı, Kawhi Leonard’ın sakatlanmasıydı. Sakatlık anında 22 sayı önce olan Spurs, liderliğini koruyamadı ve maçı kaybetti.

Kawhi, zaten sakat olan sol ayak bileği, 2 kere burkuldu. Maçın seyri değişti, çünkü hücum ve savunma katkısının yanı sıra, Kawhi, Spurs’ün saha içi lideri, bir anlamda karar verici konumundaydı.

Sakatlık pozisyonun kahramanlarından biri de Zaza Pachulia.. Görüntülere baktığınızda, o kadar fazla altına giriyor ki, Kawhi’nin ayağına basmaktan başka çaresi kalmamış gibi görünüyor.

Bu konuda her 2 oyuncu da açıklamalarda bulundu.

Kawhi ‘Bilerek yaptığını düşünmüyorum’ dedi.

Pozisyonun için de olan Zaza ise ‘Çok aptalca bir şey. Yorum yapmam gerektiğine bile inanmıyorum’ dedi. Böyle bir şeyi kasıtlı yapmadığını vurgulayan oyuncu ‘Şutu engellemek zorundaydım. Arkadaşım perdede kalmıştı. Şutu attıktan sonra, rebound için arkamı döndüm’ şeklinde konuştu.

Oyuncuların, bu tip bir sakatlık yaşanmasından nefret ettiğini söyleyen Zaza ‘Ben de bir oyuncuyum ve nasıl olduğunu iyi bilirim. Umuyorum önemli bir şeyi yoktur. Çünkü, biz meslektaşız’ dedi.

NBA’de şu anda gündem, Zaza’nın, Kawhi’yi bilerek sakatlayıp sakatlamadığı konusu.

Savunmacı, rakip oyuncu şut atarken altına girerek savunma yapma işini, en iyi Bruce Bowen yapardı. Son zamanlarda, Golden State kenar yönetimi, rakip oyuncuların, Curry’nin şutunu bozabilmek adına, Curry’e çok fazla yaklaştıklarını, bu durumun, oyuncunun sağlığını tehdit ettiğini söylemişti.

Bu konuda Warriors asistan koçu Bruce Fraser şöyle konuşmuştu.’ Rakiplerin, Curry’nin şutunu engellemek için altına girmeleri, açıkçası beni endişelendiriyor. Şutu tabi ki savunacaklar ama bu tarz bir savunma yapmalarının açıklaması yok. Çünkü, kariyerlerini tehlikeye atıyorlar’

İster bilerek, ister bilmeyerek. Kawhi’nin sakatlanması, tıpkı dünkü maçı etkilediği gibi, serinin seyrini değiştirecek. Orası kesin..

Kaynak: Kurt Helin/NBCsport.com

Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir