NBA Günlükleri

Brandon Jennings Paul pierce polemiği

Pazar günü oynanan maçtan sonra, Clippers  formasıyla play-off’lara veda eden Paul Pierce’ın efsaneleştiği Boston Celtics formasıyla emekliye ayrılacağı haberi gelmişti. Bu durum sosyal medyaya yansımış, özellikle NBA’in önemli isimleri güzel ve içten veda mesajlarını yayınlamışlardı. Fakat Brandon Jennings, veda haberinden birkaç saat sonra talihsiz bir tweet atmış; ” Yüzük, veda turu atman gerektiği anlamına gelmez.” demişti.

Sonrasında bu tweeti silen Jennings, çoktan tepkileri üzerine çekmişti. Hatta ‘Inside the NBA’ programında konuşan Shaquille O’Neal, Wizards’ın oyun kurucusu için bazı sert kelimeler kullandı: “Oyun oynamayan bir oyuncu, ne zaman oyun oynayan bir oyuncu hakkında konuşabilir? Oynayamayan bir erkek, oynayabilen bir erkek için konuşuyor.”

Shaq’ın bu tepkisi üzerine sessiz kalmayan Brandon Jennings, talihsiz mesajının etkilerini yumuşatmak istercesine cevap niteliğinde hoş bir tweet attı: ” Chuck’ı, Shaq’ı, Kenny’yi ve Ernie’yi (programdaki yorumcuları kastederek) severim. Fikirlerine saygı duyuyorum.”

Shaq cephesinden henüz bir cevap gelmedi.

Haber: Nazlı Zeynep Aktaş

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir