NBA Günlükleri

‘Bu Kadarını Beklemiyordum’

Dün gece oynanan maçta Boston, Washington’u 123-101 yenerek seride 3-2 öne geçti.

Maça damga vuran anlardan biri de, Boston seyircisinin, Kelly Oubre Jr için yaptıkları küfürlü tezahürattı. NBA sahalarında ender görülen olayın nedeni, önceki maçta, Celticsli Olynyk ile girdiği şiddetli tartışmaydı. Oubre, bu hareketinden sonra 1 maç ceza almıştı.

Maçtan sonra Wahington’un yıldızı John Wall, konuyla ilgili açıklamalar yaptı. Oubre’yi, seyirciden gelecek tepkiye hazırlamaya çalıştıklarını söyleyen Wall, ‘Yalnız böyle kelimeler beklemiyorduk’ dedi. ‘Fakat sizin yapmanız gereken çıkıp oyununuzu oynamak. Biz Oubre’nin kardeşiyiz ve her zaman arkasındayız’ diyen Wall, maçtan önce koç Brooks’un, Oubre’ye kulak tıpası takmasını önerdiğini söyledi.

Olayla ilgili açıklama yapan bir diğer Wizardslı ise, olayın kahramanlarından Oubre’ydi. ‘Kafamın içinde hala ismim yankılanıyor’ diyen Oubre ‘Çünkü sahada tek duyduğum ismimdi’ dedi.

‘Aslında duyduğum hiçbir şeye şaşırmadım. Taraftar beni tahrik etmeye çalıştı. Bir dahaki maçta olmak zorundayım. Hepimiz orda olmak zorundayız. Evimizdeki maçı kazanalım da ben ismimi daha fazla duymaya razıyım. Hedefimiz bu, yapacağımız şey de bu’ şeklinde konuştu.

Kaynak: Scott Gleeson/ USA Today Sports

Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir