NBA Günlükleri

Bu sene playoff’ların şimdiye kadarki en büyük sürprizi?

nba.com yazarları bu sene playoff’ların şimdiye kadarki en büyük sürprizi sorusuna yanıt verdi!

David Aldridge: Toronto’nun daha iyi oynamaması

Raptors ilk turda Milwaukee’yi yendi ancak cidden zorlandılar ve son maçın ikinci yarısında neredeyse 25 sayılık farktan maçı kaybedeceklerdi. Ve en azından 1.maçta Cleveland’a çok da karşı koyabilecek bir takım gibi gözükmediler. Kyle Lowry’nin dönüşü ve Serge Ibaka ile P.J.Tucker’ın eklenmesinin bu playoff’larda onlara bir fayda sağlayabileceğini düşünmüştüm. Ancak onları playoff’ta gördükten sonra, pek de fark etmediğini söyleyebilirsiniz. Ama oyunun her iki tarafında birden işlerin tıkırında gideceğini sanmıştım.

 

Steve Aschburner: Şimdiye kadar mı? Houston’ın batı konferansı yarı finali ilk maçında Spurs’ü San Antonio’da yerle bir etmesi

Seride karar verici noktanın bu olduğunu düşündüğümden değil de, kaybettiğinde 27 sayıyla veya bir sayıyla kaybetmen sonucu değiştirmiyor. Yine de serinin altı veya yedi maçta biteceğini düşündüm. Ama alın size bonus, bence en büyük sürpriz Washington Wizards Isaiah Thomas ile daha da fiziksel oynamazsa oluşur, en azından kuralların izin verdiği ölçüde. Celtics’in yürekli gardı doğu finali ile aralarındaki İnce Yeşil Çizgi ve serinin ilk iki maçı onlar için cezalandırıcı oldu. O yüzden gelecek maçlar için biraz NBA’de biraz daha “MMA”(Mixed Martial Arts – Karma Dövüş Sanatları: Her sporcunun üstün gelebilmek adına her türlü dövüş tekniğini kullanabildiği dövüş sporu) bekliyorum.

 

Scott Howard-Cooper: Isaiah Thomas diyeceğim hiç aklıma gelmezdi ama vov!

Kim IT’nin, veya başka herhangi birinin, bir trajedi ile uğraşırken takımına zorlu bir ilk tur serisinde önderlik edebileceğini görebilirdi ki? Ve ayrıca serinin ikinci maçında, tam da kız kardeşinin doğum gününe gelecek olan günde 53 sayı atmak?

 

Shaun Powell: Buradaki sürpriz playoff’larda sürpriz diye bir şeyin olmaması

Henüz. Her şey normale yakın ve beklendiği gibi gözüküyor: Cleveland Cavaliers’ın normal sezondaki hafif uykusundan uyanması, Golden State Warriors’ın ritminde olması, LA Clippers’ın erkenden dağılması vesaire vesaire… Belki sonraki turlarda şokmetrede daha yükseğe çıkacak şeyler olabilir, ama şimdilik, cıks.

 

John Schuhmann: Büyük resimde, hiç şok edici bir şey olmadı. Ama Clippers’ın yedinci maçı evinde kaybetmesi ve ikinci turda evinde olan, ilk maçta yumruğu yemesi beni son zamanlarda şaşırtan şeyler oldu. Chris Paul Utaz Jazz’e karşı olağanüstü bir seri geçirdi ama takımını bir maç daha ileriye götüremedi. Ve ligin bir numaralı savunma takımının (ki genelde takımları çizgilerinden çıkarmakta harikadırlar) üç sayı çizgisinin gerisinden darmadağın edilmesini görmek hayli ilgi çekiciydi.

 

Sekou Smith: Isaiah Thomas’ın zorluklara karşı koyma gücü ve Boston Celtics’li takım arkadaşlarının kayda değerin altına düşmemesi.

Playoff arifesinde aldıkları ağır yenilgiler ve sonrasında ilk iki maçta aldıkları mağlubiyetler sonrası sahadan silinebilirlerdi ve kimse onları suçlayamazdı. Ama basketbolun gördüğü en sert küçük adam öyle bir etik anlayışı gösterdi ki bu herhangi birinin isteyebileceğinden fazla ve öteydi, bu şartlar altında. Sevdiğin birini kaybetmek hiçbir zaman atlatabileceğin bir şey değildir. O yüzden IT’nin bu kadar çalkantılı bir zamanda takımına önderlik etmesi herhangi bir şeyden çok daha fazla şaşırtıcıydı şimdiye kadar bu playoff’ta.

 

Ian Thomsen: En büyük sürpriz Isaiah Thomas’ın bu şartlar altında bu denli iyi oynamasıydı.

Boston’da inanılmaz bir hikâye gelişiyor.

 

Lang Whitaker: Devasa sürprizler olmaması?

Bence, sanırsam en büyük şok, sakatlık Rondo’yu yere serip de Bulls’un yeniden amaçsız hale dönmeden önce Chicago’nun ilk iki maçı Boston’da kazanmasıydı. Eğer Rondo sakatlanmasaydı seri ne hale gelecekti ve Boston şu an Wizards ile oynuyor olabilmek yerine draft lotaryası için mi hazırlanıyor olacaktı merak ediyorum.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir