NBA Günlükleri

Caron Butler Dönüyor!

En son 2015-2016 sezonunda NBA’de oynayan Caron Butler, daha emekli olmadığını söyledi ve lige geri dönebileceğinin sinyallerini verdi.

14 yıllık kariyeri olan tecrübeli oyuncu geçenlerde verdiği bir röportajda şu sıralarda NBA’de en çok konuşulan konular hakkında görüşlerini bildirirken, sürpriz bir demeç verdi:

‘Oynarsam şampiyonluk şansı olan bir takım için oynarım. Şu sıralar üç tane şampiyonluk şansı olan takım(Cleveland Cavaliers, Golden State Warriors, San Antonio Spurs) var. Onlardan birinde oynamazsam, hayattaki rutinime devam ederim.’

Butler 37 yaşında olmasına rağmen hala iyi bir takıma katkı verebileceğini hatta soyunma odasında takımın liderlerinden olabileceğini düşünüyor. 2011 yılında Dallas Maverics’le şampiyon olan Butler, kariyerinde iki kez de all-star seçilmişti.

Ligdeki en iyi oyuncularla oynamanın getirdiği bir tecrübe ile Butler, bu üç takıma da büyük katkılar verebilir ve şampiyonluk şanslarını artırabilir. Şu an için yapabileceği tek şey ise sezon sonunda bu takımların ona bir kontrat teklif etmesini beklemek.

 

Kürşad Albayrak

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir