NBA Günlükleri

Charles Barkley’den LeBron-Kobe karşılaştırması

LeBron James önderliğinde Cleveland Cavaliers playofflara 10-0 ile devam ederken geçtiğimiz gece Cavaliers’ın kendi evinde Boston Celtics’e karşı aldığı mağlubiyetle bu seri son bulmuş oldu. Cavaliers bir ara farkı 21’e kadar çıkarsa da LeBron James’in hiç gününde olması ve 11 sayıda (%30.8) kalmasıyla Boston geriden gelerek maçı kazandı ve seride durumu 1-2’e getirdi.

Bu maça kadar LeBron James playoffları %57 isabet ile 34.3 sayı 8.5 ribaund ve 7.1 asist ortalamalarıyla inanılmaz bir şekilde sürdürüyordu. LeBron’un bu performansı çok konuşuyor ve NBA efsaneleri arasındaki yeri tartışılıyordu. Daha önce Jeff Van Gundy, eğer LeBron bu Golden State Warriors takımını yenerse, Michael Jordan ile kıyaslanabilecek seviyeye gelebileceğini söylemişti.

Benzer bir açıklama da bu sefer diğer bir NBA efsanesi olan Charles Barkley’den geldi. Fakat Barkley, LeBron’u Kobe Bryant ile karşılaştırmayı tercih etti.

“Eğer LeBron bu sene bir şampiyonluk kazanırsa onu Kobe Bryant seviyesinde görebilirim. Biliyorsunuz Kobe 5 şampiyonluk yaşadı, LeBron ise 3. Şu anda ikisini de kafa kafaya görüyorum. Kobe’yi daha çok şampiyonluğu olduğu için biraz daha önde görüyorum. Fakat eğer LeBron bu güçlü Warriors takımını mağlup ederek şampiyonluğu kazanırsa onu ‘harika’ Kobe Bryant ile aynı seviyeye koyabilirim.”

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir