NBA Günlükleri

‘Chris Paul-Los Angeles Lakers Gerçekleşmeyen Takasın Perde Arkası

NBA severler hatırlayacaktır. 2011 senesinde, Chris Paul, şimdi Pelicans olarak bilinen, o zamanlar Hornets olan, New Orleans’da oynuyordu. Sene sonunda, Chris Paul’ün Lakers’a takası söz konusu olmuş, o zaman ki haberlere göre, bu takas, dönemin NBA başkanı David Stern tarafından engellenmişti.

Takas detaylarına göre, Chris Paul Lakers’a gelecek, Pau Gasol Houston’a gidecek ve Lamar Odom, Kevin Martin, Luis Scola, Goran Dragic ve ilk tur draft hakkı New Orleans’a gelecekti.

NBC Sports’dan Dan Feldman’ın programına konuk olan eski başkan David Stern, gerçekleşmeyen bu takas hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. O haftasonu takası sonlandırmak için tekrar biraraya gelmek istediklerini açıklayan Stern ‘Kyle Lowry’nin de takasın bir parçası olmasını istiyorduk. Lowry ve Odom için iyi bir zemin yaratmıştık. Fakat Lakers GM’i Mitch Kupchak telaşlandı ve ertesi gün Odom’u Dallas’a gönderdi. Bu yüzden anlaşma olmadı. New Orleans için en iyisini düşünmek zorundaydım’ dedi.

1 yıl sonra New Orleans Chris Paul’ü, Al-Farouq Aminu, Eric Gordon ve Chris Kaman ve ilk tur draft hakkı karşılığında Clippers’a gönderdi. Gerçekleşmeyen bu takas, belki de Kobe Bryant’ın 2010 yılından sonra elde edeceği 6.şampiyonluk yüzüğüne mâl olmuş olabilir. Kim bilir?

 

Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir