NBA Günlükleri

Cleveland Avantajı Kaptı

Doğu Konferansı final serisi, dün gece oynanan Boston-Cleveland maçı ile başladı. Cleveland Boston’u deplasmanda 117-104 yenerek seride 1-0 öne geçti ve saha avantajını eline geçirdi.

Cavs’in yıldızı LeBron James maçı 38 sayı ile tamamladı. James, bu maç ile birlikte, playoffta 8.kez 30 sayı barajını geçmiş oldu. Şu anda LeBron’un playoff sayı ortalaması 34.7

Cavs’in bir başka yıldızı Kevin Love ise kariyerinin en iyi playoff maçını oynadı. Maçı 32 sayı (18’i 3.çeyrekte) ile kariyerinin en yüksek rakamına ulaştı.

Tristan Thompson ise maçı 20 sayı 9 rebound(6’sı hücum) ile tamamladı. Cavs’in oyun kurucu yıldızı Kyrie Irving ise 11 sayı ile oynadı.

Maçın ilk devresini Cavs, 61-39 önde kapattı. İkinci yarıda biraz daha canlanan Boston’da ise Avery Bradley 21, Jae Crowder 21, Jaylen Brown 10 ve Gereld Green 11 sayı ile oynadılar.

Boston’un sayı yükünü çekmesi beklenen Isaiah Thomas 17, Al Horford 11 sayı ile beklentileri karşılayamadılar.

Eğer Boston seriye tutunmak istiyorsa, bu 2 yıldızın katkısı çok önemli. Diğer oyuncuların katkısı çok öenmli tabi fakat takımın yıldızları suskun kaldığında, maç kazanmak zora giriyor gibi görünüyor.

Kaynak: Matt Medley/Believe The Hype

Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir