NBA Günlükleri

Cleveland Yedekleri Göz Kamaştırdı

Boston Celtics-Cleveland Cavaliers maçı 130-86 bitince, doğal olarak herkes, maçın Cleveland tarafınfan nasıl domine edildiğini konuştu. Peki bu kadar rahat giden maçta nasıl olur da yedekler göz kamaştırır? Bir kaç bilgi vermek istiyorum.

James, Irving ve Love maçtan çıkarlarken skor 99-53’tü. 3.çeyreğin bitimine 1:47 kala, koç Lue tamamen yedekleri sahaya sürdü ve bu 5, maçı tamamladı. Tamamen yedeklerden oluşan bu 5, maç sonuna kadar farkı 2 kez 50 sayı üzerine çıkarmayı başardı.

LeBron, 33 dakikada 30 sayı attı. Bu maç, James’in son 10 playoff maçındaki en az süre aldığı maç oldu. Irving, 30 dakikada 23 sayı attı. Takımın geri kalanının tamamı 28 dakikadan az süre almış oldu.

Maçı bitiren 5 şöyleydi. Jefferson(36 yaş), Frye(34 yaş), James Jones(36 yaş), Danthey Jones(36 yaş) ve Derrick Williams(25 yaş). Bu 5’in yaş ortalaması 33.4 yaş.

Konuyla ilgili LeBron ‘Biz, veteran bir takımız. Ligdeki en yaşlı takımlardan biriyiz. Birbirimize destek oluyoruz. Hepimiz bir amaç için burdayız. İmzayı atıp buraya geldiysek, zor anlarda ve kritik anlarda profesyonel olmalıyız. Ve bu takım bunu başarıyor. Bu oyuncular hala profesyonel olabiliyorlar. Böyle bir soyunma odasına sahip olmak harika’ dedi.

Cavs, şu ana kadar 2-0 öne geçtiği 14 serinin tamamını kazanmayı başardı. LeBron 73 sayı daha bulursa, Michael Jordan’ı geçerek, NBA playoff tarihinde en çok sayı atan oyuncu olacak.

Ayrıca 2015’ten bu yana Cleveland, playoffta Doğu Konferansı takımlarına karşı kendi evinde oynadığı 18 karşılaşmanın sadece 1’ni kaybetti.

Önümüzdeki maç, Cavs’in 3 Mayıs’tan beri evinde oynadığı ilk maç olacak.

Kaynak: Joe Vardon/  Cleveland.com

Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir