NBA Günlükleri

Çocukların MVP’si… James Harden

James Harden..

Bu sezonun en büyük 2 MVP adaylarından biri…

Çocukluğunda, basketbol antremanları için, California’dan uzun bir otobüs seyahati yapmak zorunda olan Harden, güneş doğmadan yola çıkar ve hayalini gerçekleştirmek için vargücüyle çalışırdı.

Ve o zamanki küçük çocuk, şimdi Houston ile şampiyonluk mücadelesi veriyor. Zamanı olduğunda ise, çocuklarla biraraya geliyor. Sporun, kendi hayatını nasıl kurtardığını bilen Harden, bunu diğer çocuklara da aktarmak istiyor.

Harden’ın Phoenix’te ‘AAU Basketball Programe’ adlı bir kuruluşu var. Bir araya geldiği çocuklar, bu programa dahil olan çocuklar.

‘Houston ve Arizona’da çocukların nelerle karşılaşacağını biliyorum’ diyor Harden ve ekliyor ‘Onlara pozitif olmaları ve negatif şeylerden uzak durmaları için bir şey veriyorum. Bu, uzun dönemde ailelerine de yardım edebilecek bir şey’

‘Boş zamanım olduğunda, tüm günümü onlarla geçiriyorum. Onlara diyorum ki ‘Bunu garanti olarak görmeyin. Bu fırsata sahip olamayan binlerce çocuk var dışarıda. Kesinlikle okulunuzda iyi olmalısınız. Koçunuzu iyi dinleyin ve ondan bir şeyler öğrenmeye bakın. Ve tabi ki, eğlenin’

James Harden’ın ‘Players Tribune’ dergisine yazdığı makalenin Türkçe tercümesini yayınlamıştık. Orda da, nasıl bir lider olduğunu farketmiştik. Burada ise Harden’ın bambaşka bir yönü karşımıza çıkıyor. Belki de kendi çocukluğunda elde edemediği fırsatı, bu çocuklara veriyor.

Bakalım zaman ilerledikçe James Harden’ın farklı hangi özelliğini daha öğreneceğiz..

Kaynak: theundefeated.com

 

 

Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir