NBA Günlükleri

DeRozan: “Eğer LeBron’u durduracak birini bulabilirseniz, size 100$ veririm.”

Dün gece oynanan doğu konferansı yarı finalleri maçında Cleveland Cavaliers, evinde 125-103’lük skorla  ikinci maçta da Toronto Raptors’ı mağlup etti. Toronto Raptors’ın yıldızı Demar DeRozan ise takımı adına büyük bir hayal kırıklığı yaşattı. Kariyerinin playofflardaki en düşük sayısını yakalayarak 2/11 saha içi isabetle 5 sayı ile tamamladı. Yıldız oyuncu 4. çeyrekte teknik faul için çizgiye gelene kadar üç çeyrek boyunca sadece 1 sayı atabildi. Maçla ve performansı hakkında konuşan DeRozan:”Gerçekten berbattı. Bu şekilde kaybetmek, bu şekilde oynamam gerçekten berbattı ve sinir bozucuydu. Şimdi kendimizi toplamak ve affettirmek için 2 günümüz var.” şeklinde konuştu.

Karşılarında çok iyi bir seri geçiren LeBron’a da değinen DeRozan, onu nasıl durduracakları yönünde tavsiye alabileceklerini söyledi. Seride 34.2 sayı, 9.2 ribaund ve 7.3 asist ile oynayan LeBron James 2. maçı da koparan performansı sergileyerek sadece 14 şutta 39 sayıya ulaşmıştı.

“Onu durduracak birini bulabilirseniz size 100$ veririm” şeklinde espirili bir cümle ile de LeBron James’in etkiliyici performansına taktirini de göstermiş oldu.

İlk maçta yapılan ikili sıkıştırmalar ile DeRozan’ın oyuna etki koymasını engellemeye çalışan Cavaliers’a karşı, Toronto Raptors koçu Dwane Casey ikinci maçta ilk beşi değiştirerek Norman Powell ve Patrick Patterson ile oyuna başlamasına rağmen DeRozan’ın kötü performansı ile istediğini alamadı.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir