NBA Günlükleri

Draymond Green, Charles Barkley karşılaştırmalarını reddetti

Golden State Warriors’un All-Star forveti ve takımın savunma bakanı Draymond Green, mücadeleci ruhu ve maç içindeki çokça yaptığı trash-talk dolayısıyla Charles Barkley ile karşılaştırılmaya başlandı.

ESPN’den Chris Haynes’in haberine göre Green bu karşılaştırmaları büyük bir hararetle reddetmiş.

“Kesinlikle hayır. Ben modern günlerin Draymond Green’iyim. Hayır, asla.”

“Chuck 90’larda size çocuklarınız için rol modeli olmadığını söylemişti. O, benim de rol modelim değildi. Ben Saginaw, Michigan’da yetiştim. Orada yaptığın şey budur, konuşursun. Basketbol oynarken konuşursun. Ben bu şekilde, böyle bir ailenin içinde büyütüldüm. Bu yüzden Charles Barkley’nin beni etkilemesine ihtiyacım yoktu.”

İki oyuncunun da “undersized”(normalden daha küçük) forvet olmaları sebebiyle Green, Barkley’in oyununu çalıştığını kabul etti fakat ondan etkilenmediğini özellikle vurguladı.

“Ben Mary Babers tarafından büyütüldüm. Babers ailesinde işler böyle yürür. Aklından geçeni söylersin. Bunun Chuck ile bir alakası yok. Charles Barkley fanı olarak büyümedim. Ona saygısızlık yapmak istemem, o harika bir oyuncu. Fakat yaşım ilerledikçe onun oyununu izledim çünkü onun da undersized bir oyuncu olduğunu ve neler yapabildiğini biliyorum. Onun oyunundan birkaç şeyi kendi oyunuma eklemeye çalıştım fakat hayır o, beni hiç de etkilemedi.”

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir