NBA Günlükleri

‘Durant’in Warriors’a Katılması rekabet Açısından İyi Olmadı’

Kevin Durant’in Warriors’a imza atmasına bir yorum da Clippers koçu Doc Rivers’dan geldi.

ESPN’nin radyo programı ‘Mike&Mike’ a konuşan Rivers, Durant’i Warriors formasıyla görmekten hoşlanmadığını söyledi. Rekabeti seven herkes için iyi bir durum olmadığını söyleyen Rivers ‘Warriors’a yenildi ve ertesi yıl onlara katıldı. Tabi ki kendi kararıdır. Benim için problem yok, fakat rekabet noktasında böyle bir şey yapmamalısınız’ şeklinde konuştu.

Kendi kariyerinden örnekler de veren Rivers ‘Öyle olsaydı, oynadığım dönemde, benim de Detroit’e katılmam gerekirdi. Dediğim gibi kendi kararı ve yapabileceğimiz hiçbir şey yok’ dedi.

2014 yılında,Durant Oklahama’da oynadığı dönemde, Thunder, Clipppers ile playoffta karşılaşmış ve Thunder 6 maç sonunda Clippers’ı elemişti. Bu ikilinin en son karşılaşması buydu.

Doc Rivers, 13 sezon NBA’de forma giydi ve bunun ilk 8 sezonunu Atlanta Hawks’da geçirdi. Daha sonra New York ve San Antonio ile konferans finali oynama başarısı gösterdi.

Ayrıca Rivers, 2008 Celtic’in de koçuydu. Celtics kadrosunda, o dönem ‘Big Three’ olarak adlandırılan, Pierce, Garnett ve Allen’ı barındırıyordu.

Kaynak: Adam Wells/ Bleacher Report

Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir