NBA Günlükleri

Dwight Howard’tan Kareem Abdul-Jabbar’a cevap

Geçtiğimiz günlerde Kareem Abdul-Jabbar, Lakers Nation’dan Ryan Ward’a yaptığı açıklamalarda Dwight Howard’ın kendisiyle birlikte çalışmak istememesini ve Howard’ın profesyonelliğini eleştirmişti.

Howard’ın bu sözlere cevap vermesi gecikmedi ve oyuncu Ryan Ward’ın Instagram’dan paylaştığı bu habere yorumda bulundu.

“Dostum, benim onunla çalışmak istememem konusunda bu insanlara yalan söyleme. Hikâyeni paylaşıp bütün bu insanlara yalan söylemeden önce bütün gerçekleri öğren. Neden onunla çalışmak istemeyeyim ki? O, tüm zamanın en iyilerinden. Gerçeği biliyorsun dostum. Takım onu antrenman tesisinde bile istemiyordu.”

Daha sonra Ryan Ward, Howard’a cevap verdi.

“Bu Kareem ile yaptığım bir röportajdı. Onun sözleri, benim değil. Bana sinirlenme. Eğer dediğin gibi ‘gerçek’ bu değilse, hikâyenin kendi tarafını anlat. Onunla yaptığım gibi seninle de röportaj yapmaktan mutlu olurum. Bu sana bağlı.”

Bu sözler üzerine Dwight Howard bir yorumda daha bulundu.

“Bunun onun sözleri olduğunu biliyorum. Fakat haberi yayınlamadan önce iki tarafın kaynaklarını da kontrol edebilirdin. İşini yaptığını anlıyorum fakat yalan söylemek zorunda değilsin dostum. Lakers’a takas olur olmaz birlikte oturduğum ilk kişi oydu. Onunla çalışmak istedim. Gönderilerime bakabilirsin. Onunla birlikte bir otelde fotoğraf paylaşmıştım. Fakat takım sana uzak dur derse sen de istenileni yaparsın.”

Howard’ın eski paylaşımlarına bakıldığında Kareem Abdul-Jabbar ile bir fotoğraf paylaştığı görülüyor ve bu da onun hikâyesinin gerçeklik payını arttırıyor. Fakat kafalarda soru işareti yaratan durum ise takımın neden Howard’a bir NBA efsanesi olan Kareem Abdul-Jabbar ile çalışmaması gerektiğini söylemiş olması.

Şimdi herkes Howard’ın, Ryan Ward’ın yapmış olduğu röportajı teklifini kabul edip etmeyeceğini merak ediyor. Konuya belli bir açıklık getirebilecek tek yolun da bu olduğu görülüyor.

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir