NBA Günlükleri

‘Eğer Boşsan, O Şutu Sokacaksın’

NBA’de playoff mücadelesi, dün akşam oynanan maçlarla devam etti.

Doğu Konferansı 2.tur mücadelesinde Washington, Boston’u kendi evinde 121-102 yenerek seriyi 2-2’ye getirdi.

Boston’un maçı kaybetmesinde, takım olarak düşük yüzde ile şut atmaları etkili oldu.

2.maçta 53 sayı atarak, galibiyette büyük rol oynayan Boston yıldızı Isaiah Thomas, bu maçta da elinden geleni yaptı fakat yenilgiye engel olmadı. İlk yarıda 17 sayı atan Thomas, takımının soyunma odasına 48-48 eşitlikle gitmesini sağladı. Fakat takım arkadaşlarından yeterince destek alamadı.

Maçı 7/14 isabetle 19 sayı ile tamamlayan Thomas, maçtan sonra bu konuya değindi. ‘Başka nedenler de var tabiki, fakat şut kaçırdıkça oyundan düşen arkadaşlar vardı’ dedi.

‘Eğer uygun durumdaysanız, o şutu sokmanızı bekliyoruz. Kullandığınız şutu güvenle atmanızı bekliyoruz, çünkü takım olarak size inanıyoruz’ şeklinde konuştu.

Thomas’ın bahsettiği gibi, özellikle takımın 2.ve 4.skoreri Avery Bradley ve Joe Crowder düşük skorda kaldılar. Bradley maçı 2/9 isabetle tamamlarken, Crowder da 2/9 isabetle 6 sayıda kaldı. Maç boyunca 10 dakikadan fazla oynayan oyuncuların tümü %40 ile şu attılar. Ayrıca Thomas dışında kalan, ilk 5’in diğer 4 oyuncusu toplam 10 sayıda kaldı.

Ayrıca Boston’un yaptığı top kayıpları da göze çarptı. Maçı 20 top kaybı ile tamamlayan Boston Celtics, bunların 14’ünü 2.yarıda yaptı ve bir anlamda maçı hediye etmiş oldu.

Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir