NBA Günlükleri

Euroleague En İyi Beşinde Fenerbahçe’den 2 İsim Var

Euroleague’de 2016-2017 sezonun en iyileri açıklanmaya devam ederken. En iyi savunma oyuncusundan ve yılın yükselen yıldızının ardından en iyi beşlerde açıklandı.

En iyi 5 içerisinde Fenerbahçe’den 2 isim yer alırken, en iyi ikinci 5 içerisinde ise Anadolu Efes ve Darüşşafaka Doğuş’tan 1’er isim kendine yer buldu.

MVP ödülünü Sergio Llull, Nando De Colo, Bogdan Bogdanovic, Giorgios Printezis ve Ekpe Udoh’tan birinin alacağı da kesinleşti.

Bogdan Bogdanovic sakatlığı yüzünden 13 normal sezon maçı kaçırmasına rağmen 3-0  kazandıkları Panathinaikos serisiyle beraber 14,5 sayı, 3,9 asist ve 3,6 ribaunt  ortalamalarıyla oynamış ve Fenerbahçe’yi Final Four’a taşıyan isimlerin başında gelmişti. Sırp yıldız kariyerinde  ilk defa Avrupa Ligi’nin en iyi 5’ine girdi.

Üst üste 3. kez THY Avrupa Ligi Dörtlü Finali’ne yükselen  Fenerbahçe’nin ABD’li pivotu Ekpe Udoh da ikinci en iyi 5’e girdiği 2015-16 sezonundan sonra bu yıl da en iyi 5’e seçildi. Maç başına 12 sayı atan Udoh, 7,6 ribaunt ve 2,1 blok ortalamalarıyla iki kategoride de ligin lideri oldu.

En iyi 5’te Bogdanovic ve Udoh’un yanı sıra Real Madrid’den Sergio  Llull, CSKA Moskova’dan Nando De Colo ve Olympiakos’tan Georgios Printezis  kendilerine yer buldu.

En İyi Beş

Sergio Llull (Real Madrid)

Nando De Colo (CSKA Moskova)

Bogdan Bogdanovic (Fenerbahçe)

Giorgios Printezis (Olympiakos)

Ekpe Udoh (Fenerbahçe)

 

 

Dunston ve Wanamaker, ikinci en iyi 5’te

Anadolu Efes’in ABD’li pivotu Bryant Dunston ve Darüşşafaka Doğuş’un  ABD’li guardı Brad Wanamaker, kariyerlerinde ilk kez Avrupa Ligi’nin en iyi  5’lerine girmeyi başardı.

Dunston ve Wanamaker, CSKA Moskova’dan Milos Teodosic, Brose  Bamberg’den Nicolo Melli ve Real Madrid’den Gustavo Ayon’la beraber 2016-17  sezonunun ikinci en iyi 5’inde yer aldı.

Dunston’ın 10,7 sayı, 6,2 ribaunt ortalamalarıyla  tamamladığı sezonda, Wanamaker ise maç başına 16,7 sayı, 4,6 asist, 3,1 ribaunt ve 1,5 top  çalma üretti.

En İyi 2.Beş

Milos Teodosic (CSKA Moskova)

Brad Wanamaker (Darüşşafaka Doğuş)

Nicolo Melli (Brose Bamberg)

Bryant Dunston (Anadolu Efes)

Gustavo Ayon (Real Madrid)

 

 

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir