NBA Günlükleri

Fenerbahçe ve Doğuş Birlikteliği

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı’nın Olimpiakos’u yenerek Euroleague Şampiyonluğunu kazanmasının ardından Fenerbahçe Televizyonu’na özel açıklamalarda bulundu ve Doğuş ile takımın birleşeceği veya sponsorluk olacağı konusunda önemli şifreler verdi.

 

‘Fenerbahçe’nin hedefi artık kalıcı şampiyonluklar’

” Bugün CSKA Moskova’yı duydum, 42 milyon dolarmış. Çok büyük paralar. Ülker’le beraber finanse ederek belli bir noktaya getirdik. Bu noktada Obradovic gibi dünya çapında bir antrenör gelmesi, onun takımı oluşturması. Malzemecisinden oyuncusuna, yöneticisinden başkanına bir ekip çalışmasıydı. Madrid’de 4. olduk, geçen sene 2. olduk ve bu sene şampiyon olduk. Artık Fenerbahçe’nin hedefi tesadüfi şampiyonluk değildir, kalıcıdır. Fenerbahçe eğer bir hata yapmazsa koçuyla, oyuncularıyla iyi bir ekip olarak devam ederse, maddi kaynağı da yeni dönemde Doğuş’la beraber bir çalışma yapıyoruz, Doğuş da sponsor olarak bu aileye katılırsa ki Sayın Ferit Şahenk bu konuda iddialı… ”

Darüşşafaka Doğuş takımının önümüzdeki sezon ve bundan sonraki birkaç sezon boyunca Euroleague’de olması mümkün olmadığı için bu kulvarda Fenerbahçe’yi desteklemesi bekleniyor.

Darüşşafaka’nın yine yoluna devam etmesi fakat Fenerbahçe’ye sponsor olunarak önümüzdeki sezondan itibaren Fenerbahçe’nin isminin yanına Doğuş’un eklenerek Fenerbahçe Doğuş olarak yoluna devam etmesi muhtemel.

Darüşşafaka takımının ise Darüşşafaka Seat olarak yoluna devam edebileceği iddiaları da var.

Böyle bir sponsorluk sonrası Obradovic’in beğendiği ve transferini düşündüğü isimlerden Brad Wanamaker’ın Fenerbahçe’ye gitmesine izin verilebilir.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir