NBA Günlükleri

Isaiah Thomas 6.maçın sonundaki hata için konuştu: “Olan oldu”

Boston Celtics-Washington Wizards serisinin 6.maçının son saniyelerinde John Wall oldukça kritik bir üçlük yollayarak Wizards’ı 92-91 öne geçirmişti. Bu atışın ardından Celtics’in karşılık verebilmesi için 3.5 saniyesi vardı.

Pozisyonun devamında Celtics topu kenardan oyuna sokmuş fakat Kelly Olynyk’e hemen bir faul yapılmıştı. Tam bu sırada maç saati 2.7’de durmak yerine 1.7’e düştü ve böylece Celtics’in 1 saniyesi de kaybolmuş oldu. Isaiah Thomas kalan 1.7 saniyede oldukça zor bir atışa gitmiş ve bunu da kaçırmıştı.

NBA, bu maç için yayınladığı “Son İki Dakika Raporu”nda Celtics’in ekstra bir saniyesi daha olması gerektiğini ve hakemlerin de bunu atladığını kabul etti.

Celtics’in yıldızı Isaiah Thomas’a pazar günü yaptıkları antrenman sonrası bu konu hakkında nasıl hissettiği soruldu. Thomas bu durum hakkında daha iyi bir şut bulabileceğini söyledi.

“Topu bir kez daha yere vurabilir ve muhtemelen Markieff Morris’i geçebilir ve aramıza biraz daha boşluk koyabilirdim. Fakat olan oldu ve bunun için endişelenemeyiz. Bununla kurtulmuş olmaları ve sonra da bir saniyemiz daha olması gerektiğini söylemeleri berbat bir durum.”

Buna rağmen ESPN’den Chris Forsberg’in haberine göre Thomas bu olayı geçmiş ve mağlubiyeti de kabullenmiş. Takım olarak bu gece 03.00’da kendi evlerinde oynayacakları 7.maça odaklanmışlar.

Seri boyunca ve normal sezonda iki takım arasında yaşanan sürtüşmelerin ve gerginliklerin hepsinin taşınması aynı zamanda John Wall-Isaiah Thomas ikilisinin arasında yaşanacak düello açısından oldukça heyecanlı ve gerilimli bir 7.maç olacak gibi görünüyor.

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir