NBA Günlükleri

Isaiah Thomas: “Biz onları sevmiyoruz ve onlar da bizi sevmiyor”

Boston Celtics-Washington Wizard serisinin üçüncü maçı oldukça olaylı anlara sahne oldu. Wizard maçı 116-89 kazanarak seriyi 2-1’e getirse de akıllarda çalınan 8 teknik faul ve 3 oyundan atılma kararı kaldı.

İki takım da maç içerisinde birkaç kez ateşlendi. İlk olarak Ian Mahinmi ve Jonas Jerebko arasında oldukça fiziksel mücadeleler başladı, Brandon Jennings ve Terry Rozier da sürekli birbirleri ile fiziksel temas içerisinde olmaları ve münakaşayı sürdürmelerinden dolayı oyundan atıldılar. Fakat bütün bu olaylar Kelly Oubre, Kelly Olynyk’in üstüne yürüyüp onu yere serdiğinde zirve noktasına ulaştı.

13 sayı ile pek etkili bir performans gösteremeyen Isaiah Thomas, maçın ardından düşüncelerini oldukça açık bir şekilde medya ile paylaştı.

“Biz onları sevmiyoruz ve onlar da bizi sevmiyor, nedeni bu. İki takım da mücadele ediyor. Normal sezonda sahip olduğumuz kızgınlık playofflara taşındı. Fakat biz sadece mücadele etmeye ve kazanmaya çalışıyoruz. Onlar da bu gün bunu yaptı. Biz evimizde işimizi hallettik. Şimdi sadece 4.maçı almaya çalışmalıyız.”

Bu iki takım arasındaki gerginlikler bir normal sezon maçında Jae Crowder’ın parmağını John Wall’ın suratına doğru yöneltmesiyle başlamış ve tüm Wizards oyuncularının siyah giyerek maça geldiği “funeral game”(cenaze maçı) ile devam etmişti.

Jae Crowder put a finger in John Wall’s face postgame and an argument ensued.

CSN MID-ATLANTIC (@csnma)’in paylaştığı bir gönderi ()

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir