NBA Günlükleri

Isaiah Thomas: “Boston benim kariyerimi ve hayatımı değiştirdi.”

Isaiah Thomas, Boston Celtics ile oldukça iyi bir sezon geçirmiş fakat sakatlığıyla da beraber takımının Doğu Konferansı Finallerinde Cleveland Cavaliers’a elenmesine engel olamamıştı.

CSN New England’tan A. Sherrod Blakely’e açıklamalarda bulunan Thomas, takımda kalmak istediğini fakat gelecek sezon nerede olacağının ön büro tarafından belirleneceğini söyledi.

“Boston benim kariyerimi ve hayatımı değiştirdi. Burada uzun süre yer almak ve şampiyonluk kazanmak isterim.”

“Fakat bildiğiniz gibi bu bir iş ve işte her şey olabilir. Bunu biliyorum ve anlıyorum fakat burada olmak istiyorum. Bu benim için her şey demek. Bu şehir, bu organizasyon… İyi geliyor.”

Thomas bu sezonu %46 isabet oranı ile 28.9 sayı ve 5.9 asist ortalamalarıyla tamamlarken Celtics’in Doğu Konferansını 1.sırada bitirmesindeki en büyük etkenlerden biriydi. Thomas 1.75’lik boyuyla savunmada büyük bir zaaf olsa da Celtics hücumun da kitlenmesini önlüyordu.

Thomas hakkında çıkabilecek takas dedikoduların asıl sebebi ise Celtics’in sahip olduğu 2017 NBA Draft’ı 1.sıra hakkı. Celtics’in bu haktan Thomas ile aynı pozisyonda oynayan Markelle Fultz’u seçmesi veya bu hakkı takasta kullanarak takıma Paul George gibi bir yıldız dâhil etmesi bekleniyor. Celtics’in değeri yüksek iken Thomas’ı takasta kullanması da diğer senaryolardan bir tanesi. Görünen o ki bu yaz Celtics için oldukça hareketli geçecek, özellikle de 23 Haziran’daki draft gecesi.

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir