NBA Günlükleri

Isaiah Thomas sağlık durumu hakkında konuştu

Boston Celtics’in yıldız oyuncusu Isaiah Thomas, Washington Wizards serisinin 6.maçında sakatlanmış fakat Cleveland Cavaliers serisinin 3.maçına kadar oynamaya devam etmişti.

Sağlık durumu hakkında açıklamalarda bulunan Thomas, ameliyat olmasının şu anda ilk opsiyonu olmadığını söyledi.

“Ameliyat şu anda bir numaralı önceliğim değil fakat şişliğim indiği zaman olabilir. Doktorlar şişliğin bir miktar inmesini ve her şey normale döndükten sonra bir MRI daha çekmek istiyorlar. Bu noktadan hareket edeceğiz. Umarım ameliyat olmak zorunda kalmam fakat bunun bir seçenek olduğunu biliyorum.”

Thomas, Celtics’in kendisinin uzun süreçteki sağlığı ile ilgilendiğini de belirtti. Oyuncunun 2018’de serbest kalacağını da hatırlatalım.

“Uzun vadede benim ve bedenim için en iyi olanı yapmalıyım. Koç Brad Stevens’ın da her gün dediği gibi uzun süreçte sağlıklı kalmalıyım. Danny Ainge ve diğer bütün herkes de aynı şeyleri söylüyor. O yüzden bu, onların nasıl birer insan oldukları hakkında çok şey söylüyor.”

“En önemlisi onlar benim sadece bir basketbol oyuncusu olmamı değil sağlığımı önemsiyorlar. Bu zor durumda Celtics kesinlikle benim arkamda fakat demek istediğim, kimse benim için üzgün hissetmeyecektir. Sadece devam etmem ve mümkün olan en üst seviyede geri gelmek için ne yapmam gerektiğini bulmam gerekiyor.”

Kaynak: CHRIS FORSBERG/ESPN

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir