NBA Günlükleri

James Harden’ın Hayal Kırıklığı

Bir takımda, normal sezonun en büyük MVP adaylarından biri oynuyorsa, ve o takım playoffta mücadele ediyorsa, o takımın, yarı final maçında 39 sayı fark yemesini açıklayamazsınız. Üstelik rakip takımın en önemli oyuncusu ve oyun kurucusu yoksa..

Dün gece Houston Rockets, San Antonio Spurs’ten 39 sayı fark yiyerek  elendi. Ve bu eleniş, Houston’ın 30 ve üzeri fark yiyerek elendiği 2.playoff oldu.

Harden, dünkü maçta, ilk 12 dakikada, 1 şut bile denemedi. Maçı da 37 dakikada, 2/11 şut yüzdesi ile 10 sayı, 7 asist, 6 top kaybı ile tamamladı. 6 faul alıp oyun dışı kalan Harden’ın oynadığı zaman dilimi içinde, Houston 28 sayı fark yedi.

Birçok NBA otoritesine göre, Harden’ın bu performansı, ismi MVP adaylarında geçen oyuncular içinde en kötüsü.

Maçtan sonra basının karşısına geçen Harden ‘Bu, her neyse, yüzleşmek zorundasınız. Her şey benim omuzlarımda kaldı. Oyunun her 2 tarafında da sorumluluk aldım. Oyunu nasıl kaybettiğimizi biliyorsunuz. Şimdi önümüze bakmalıyız’ dedi.

Maç performansına da değinen Harden ‘Maçın başından itibaren istediğim ritimi bulamadım. Şutları sokamadım. Takım olarak iyi günümüzde değildik ve onlar bundan faydalandılar’ dedi.

Maçtan önce herhangi bir sakatlık haberi de olmadığına göre ve eğer siz sahadaki en iyi oyuncuysanız, elbette ilk siz yargılanacaksınız.

Peki James Harden’a ne oldu?

Maçtan sonra Popovich ile görüşmelerinde ne konuştuğu sorulan Harden ‘ Ona, ne diyeceğimi bilmediğimi söyledim’ şeklinde cevap verdi.

Kawhi Leonard ve Tony Parker’ın olmadığı San Antonio Spurs’a, böyle bir yenilgiyle elendiğinizde, siz olsanız ne dersiniz?

Kaynak: Matt Moore

Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir