NBA Günlükleri

JR Smith: “LeBron 4.maçta kendine güvenerek oynamalı.”

Cleveland Cavaliers ilk 2 maçını rahat geçtiği seride 3.maçta Boston Celtics’e, kendi sahasında, yakaladığı 21 sayı farktan maçı vererek herkesi şaşırtmıştı. Özellikle de LeBron James’in sadece 11 sayıda kalması herkesi şok etmişti.

Koç Tyronn Lue bu mağlubiyeti “garip” olarak nitelendirirken JR Smith ise Avery Bradley’nin son saniye basketini “İrlandalı şansı” olarak değerlendirdi.

JR Smith, 3 yüzüğü ve 4 MVP’liği bulanan LeBron James için de “Kendine güvenerek oynamalı.” yorumunda bulundu.

“Kendine güvenerek oynamak… Benim yaptığım tek şey bu. LeBron gibi biriyseniz bütün gece özgüvenli ve agresif oynamak zorundasınız.”

“Demek istediğim bu Doğu Konferansı Finalleri. Bu onun için, onun yaptığı şeyler için, onun getirdiği şeyler için yeterli değil. O da bunu biliyor, biz de bunu biliyoruz. Onun 4.maçta daha iyi oynamasını bekliyoruz.”

“Benim hiçbir zaman böyle bir problemim olmadı. Sahaya adım attığım her zaman, kenara düşüyor da olsam serbest atış atıyor da olsam kendime güveniyorum. Kendine güvenmek, hiçbir zaman eksikliğini yaşamadığım bir şey. Bir takım arkadaşı ve dost olarak onun yaptıklarını kendine güvenerek yapmasını sağlamak ya da onu buradan çıkarmaya çalışmak benim görevim.”

Serinin 4.maçı bu gece saat 03.30’da Cleveland’ta oynanacak.

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir