NBA Günlükleri

Kareem’den Howard’a ağır eleştiri

NBA’de süper takımlar kurulduğunda, üzerinden yıllar geçse de bu takımları unutmak zor oluyor. Çoğu takım dağıldıktan sonra arkasında güzel anılar bıraksa da; bazıları ne yazık ki taraftarların içinde ukde olarak kaldı. Bunlardan biri hiç şüphesiz Los Angeles Lakers’ın 2012-2013 yılında kurduğu Steve Nash-Kobe Bryant-Metta World Peace- Pau Gasol- Dwight Howard ilk beşinin olduğu kadrodur.

Daha önce 2004 yılında Payton ve Malone’u kadrosuna katarak süper takım kuran Lakers 2004’te olduğu gibi 2013’te de kurdukları takımdan istediklerini alamamışlardı. O günden bu güne Lakers’ın o dönemki başarısızlığında günah keçisi Dwight Howard seçilmiş, oyuncu hem Lakers taraftarlarından hemde takım arkadaşlarından büyük tepkiler almıştı. Yaşı ilerlemiş Nash ile birlikte sürekli sakatlıklar nedeniyle kenarda oturan Howard, sahada olduğu maçlarda da Orlando günlerinin gölgesinde kalmıştı. Saha içi ve saha dışında sürekli Kobe’yle de atışan yıldız oyuncu daha sonra Houston Rockets’ın yolunu tuttu.

Howard’ın Lakers günleri çok geride kalsa da hala eleştirilere maruz kalıyor. Howard’ı son eleştiren kişi ise bir Lakers efsanesi: Kareem Abdul-Jabbar.

Lakers Nation sitesine açıklamalarda bulunan Kareem, Howard’ı ağır şekilde eleştirirken, parlak kariyeri bir anda biten Andrew Bynum’a da değinmiş. Kareem:

“Howard hiç çalışmak istemiyordu. Andrew Bynum’da çok fazla çalışmak istemezdi ama Andrew bir şekilde yolunu bulurdu. Açıkçası Bynum’ın basketbol oynamakla ilgilendiğini düşünmüyorum. Dwight Howard hakkında çok bir şey söylemek istemiyorum çünkü onun sorunu ne gerçekten anlamıyorum.”  şeklinde konuşarak Howard’ın çalışma etiğini ve bir profesyonel gibi davranmamasını eleştirdi.

Howard’ın çalışma etiğinin olmaması ve bir profesyonel gibi davranmaması ilk kez karşılaştığımız bir şey değil elbette. Howard bir kaç ay öncesinde gizli bağımlılığı olan yer fıstığı ezmesini çok tükettiğini ve 10 yıl boyunca her gün neredeyse 24 tane çubuk şekerlerden yediğini itiraf etmişti. Bu günlük yemeklerinin dışında şekerlerden günde 5500 kalori aldığı anlamına geliyor.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir