NBA Günlükleri

Kelly Olynyk’in Geleceği Şimdilik Belirsiz

2012 yılından sonra ilk kez bu sezon konferans finaline yükseldikten sonra Cleveland Cavaliers’a elenen Boston Celtics’te bu sezon beklentileri hemen hemen karşılanmış gibi dursada konferans finaline çıkarken tüm yıl boyunca neredeyse bir MVP performansı gösteren Isaiah Thomas’ı kaybetmenin ve son maçlarda oynatamamanın burukluğu sürüyor.

Isaiah Thomas dışında Celtics sezonuna, tüm yıl benchten gelmesine karşın iyi performanslar gösteren, sezon boyu 75 maça çıkarak maç başına 9 sayı, 4.8 ribaund, 2 asist ve %21.2 şut isabetiyle oynayan Kelly Olynyk’in playofflarda gösterdiği performans damga vurdu. Olynyk’in en etkileyici performansı ise konferans yarı finalinde 7. maçta John Wall ve Bradley Beal’lı Wizards karşısında 10-14 şut isabeti ile 26 sayı atmasıydı.

Sözleşmesi sona eren Kelly Olynyk’in şu anda geleceği belirsiz. Boston medyasında çıkan haberlere göre Olynyk ligde ki geleceğini Celtics yönetimiyle görüştü. Olynyk bu konu hakkında kısa da olsa konuştu:

”Bunun hakkında çok düşünmedim, ama ne olacağını göreceğiz.”

2013 draftında 13. sırada seçilen Kelly Olynyk’in bu yaz çaylak kontratı bitiyor ve kısıtlı serbest oyuncu konumuna geçiyor. Olynky opsiyon kullanılır da Boston’da kalırsa, 2017-18 sezonundan sonra sınırsız serbest oyuncu konumuna geçiyor.

Onur Can Özyurt on EmailOnur Can Özyurt on Twitter
Onur Can Özyurt
Mustafa Kemal Anatolian High School'18 & Mamba Mentality

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir