NBA Günlükleri

Bill Laimbeer ‘Kesinlikle LeBron James’i Seçerim’


LeBron James, üst üste 7, kariyerinin 8. NBA finaline yükseldi. Ve tüm zamanlarda, NBA playofllarında, toplam sayıda Michael Jordan’ı geçerek liderliğe yükseldi.

Bu durum da, ‘Jordan mı daha iyi yoksa LeBron mu?’ sorusunu tekrar gündeme taşıdı.

Bulls’un 90’lı yıllardaki ezeli rakibi Detroit Pistons’ın(nam-ı değer Bad Boys) efsanevi üyelerinden Bill Laimbeer, konu ile ilgili görüşünü açıkladı. Kesinlikle LeBron’u seçeceğini söyleyen Laimbeer ‘Rüzgar gibi koşuyor, çok daha güçlü ve 12 yaşından beri lider bir oyuncu’ şeklinde konuştu.

LeBron’un lige geldiğinden beri takım arkadaşlarını oyunun içine sokmakta sıkıntı yaşamadığını söyleyen Laimbeer ‘Onu savunamazsınız, ikili sıkıştırma getiremezsiniz. Çok güçlü’ dedi.

Michael Jordan’ın, takımı oyuna dahil edene kadar uzun yıllar geçtiğini söyleyen efsane oyuncu ‘Bunun için onu suçlayamazsınız. Tecrübe ile alakalı. Fakat şu ana kadar LeBron fiziğinde bir oyuncu görmedim’ şeklinde konuştu.

Michael Jordan’lı Bulls, NBA finaline ulaşana kadar 2 kere Pistons tarafından elenmiş, 3.karşılaşmalarında Bulls seriyi 4-0 kazanarak NBA finaline yükselmişti. Laimbeer’li Pistons, son maçın bitiminde Jordan’ın elini dahi sıkmamıştı.

Sonraki yıllarda yeniden yapılanmaya giden Pistons, 2004 yılında tekrar şampiyonluğa ulaşmıştı.

Kaynak: Kurt Helin/NBCsports.com

Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir