NBA Günlükleri

‘Kevin Garnett, Cleveland’a Geliyordu’

‘Dostum, gelip benim için oynamalısın’

Bu sözler, Cleveland koçu Tyronn Lue’ya ait. Bu sözleri söylediği kişi ise Kevin Garnett.

Cleveland, şampiyonluk ünvanını koruyabilmek adına, takas sezonu sona ermeden, kadrosunu güçlendirmek istiyordu. Özellikle de pota altına mutlak oyuncu alma amacındaydılar.

Bu anlamda Andrew Bogut ile anlaştılar fakat o da, ilk maçı olan Miami Heat maçında sakatlanarak sezonu kapattı. Cleveland için arayış devam ediyordu. İşte o sırada Kevin Garnett’i, dönmesi için ikna etmeye çalıştılar.

ESPN’nin ‘Lockdown Podcast’ adlı programda, Dave Mcmenamin’in konuğu olan koç Lue, Garnett transferi ile ilgili detayları şöyle anlattı.

‘Dostum, gelip benim için oynamalısın, dedim. O da  ‘Adamım, bu çok zaman önceydi. Sen ve James Posey hala oynuyor olsaydınız, gelirdim. Ama siz koçluk yapıyorsunuz ve ne yaşayacaksanız, birlikte yaşayacaksınız’ dedi. Ben de ona ‘Tamam, o halde seneye seni arayacağız’ dedim’

‘Karısı Brandy bana ‘Duyduğuma göre Kevin’ı geri getirmek amacındaymışsınız ‘dedi. Ben de ‘Gelecek sezon onu alabiliriz diye düşünüyorum. 8 dakika oynayabilir’ dedim.

Sene başında, Tyronn Lue’nun Garnett’e asistan koçluk görevini teklif ettiği, fakat Garnett’in teklifi geri çevirdiği yönünde dedikodular  çıkmıştı.

Acaba Garnett emeklilik kararını askıya alıp, Cavs’in yedek pivotu olmayı kabul etseydi ne olurdu? Bunu hiçbir zaman öğrenemeyeceğiz.

Belki de seneye Cavs benchinde takım elbisesi ile Kevin Garnett’i görebiliriz. Heyecanlı olmaz mı?

 

 

Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir