NBA Günlükleri

Kobe Bryant, olası Cleveland Cavaliers-Golden State Warriors finali hakkında konuştu

Golden State Warriors ve Cleveland Cavaliers’ın 8-0’lık playoff başlangıçları herkesin aklına aynı soruyu getiriyor: Ligi domine eden bu iki takım üst üste 3.kez NBA Finallerinde karşılaşacak mı?

Kalan 28 takımın taraftarları arasında tekrar aynı finalleri görmek istemeyen bir kesim de bulunuyor. NBA efsanesi olan Kobe Bryant’a da bu konu hakkında ne düşündüğü ve bu kesimin neden tekrar Cleveland Cavaliers-Golden State Warriors finali görmek istemediği soruldu.

Kobe zaman bulduğu zaman playoffları izleyeceğini ve bazılarının neden bu final eşleşmesine olumsuz baktığını anlayamadığı söyledi.

“Bu, neden basketbol için kötü olsun ki? Hiç mantıklı değil. Sırf önceden bilinebilir olması bunu kötü bir şey yapar mı? Sabah olunca uyanacağımı biliyorum, bu kötü bir şey mi? Öyle olduğunu düşünmüyorum.”

Cleveland Cavaliers normal sezonu kapatırken formsuz görünse de playofflar başladığı zaman vites arttıracakları bilinen bir şeydi. Özellikle de LeBron James’in muhteşem oyunuyla önce Indiana Pacers, sonra da Toronto Raptors’u 4-0 geçen Cavaliers, şu anda 2-2 olan Boston Celtics-Washington Wizards eşleşmesinin galibini bekliyor.

İlk turda Kevin Durant’in iki maç kaçırması ve koçları Steve Kerr’ün rahatsızlıkları sebebiyle hala kenarda olmamasına rağmen Golden State Warriors önce Portland Trail Blazers, sonra da Utah Jazz’i 4-0 ile geçerek yoluna hız kesmeden devam ediyor. Warriors adına en ürkütücü durum ise oynadıkları her maçı çift haneli farklar ile kazanıyor olmaları. Hatta öyle ki medyadan oyunculara “Sıkılıyor musunuz?” tarzında sorular bile gelmeye başladı. 3-2 olan San Antonio Spurs-Houston Rockets serisinin galibini bekleyen Warrios için önlerindeki tur diğer oynadıkları turlar kadar kolay olmayacak gibi görünüyor.

Şimdilik NBA Finallerini Golden State Warriors-Cleveland Cavaliers olarak adlandırmak için erken olsa da iki takımın şu ana kadar gösterdiği performanslar sonucunda NBA tarihinde bir ilk olacak olan iki takımın üst üste 3 defa finallerde karşılaşması durumuna tanıklık edebiliriz.

 

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir