NBA Günlükleri

Kobe Bryant’tan Isaiah Thomas’a yardım

Isaiah Thomas playofflar başladığından beri oldukça zorlu bir süreç geçiriyor. Kız kardeşinin vefatı ile sarsılan oyuncu Chicago Bulls serisinde oldukça duygusal anlar yaşamıştı. Basketbol olarak da seriye 0-2 geride başlayan Boston Celtics, sonraki 4 maçı kazanarak bir üst turda Washington Wizards ile eşleşmişti.

Wizards serisinin ilk maçında Boston Celtics maça oldukça kötü bir giriş yapmış, Isaiah maç içerisinde aldığı bir darbe ile ön dişini kaybetmiş fakat bütün bunlara rağmen Celtics maçı kazanmıştı. Yeşil-beyazlı ekip son oynanan ve uzatmaya giden ikinci maçı da Thomas’ın 53 sayılık performansı ile maçı kazandı ve seride 2-0 öne geçti.

Isaiah Thomas, bir Lakers efsanesi olan Kobe Bryant’ın, Chicago Bulls serisinin ilk iki maçını kaybetmelerinden sonra kendisini aradığını ve düzenli olarak kendisine tavsiye verdiğini söyledi.

“Kobe, kız kardeşim vefat ettiğinde onun için bana ulaştı. Benimle maç filmlerinin üzerinden geçmek istedi. Beni aradı ve bunu yaptık. O, birçok şeyi anlamamı sağladı… Maç filmleri ve ertesi gün ne yapılacağını anlama konusunda bana yardımcı bir el oluyor.”

“İlk turdan beri her maç öncesi ve sonrası bana mesaj atıyor. Kesinlikle yardımcı oluyor. Bana ne gördüğünü ve maç filminde nereyi izlemem gerektiğini söylüyor.”

Thomas, Kobe’nin detaylara bu kadar dikkat etmesine şaşırdığını da belirtti.

“Mental olarak o, tanıştığım herkesten daha farklı bir düzeyde. Onunla 30 dakika telefonda konuştuk, ona maç filmini mail attım ve o da her saniyesini izledi. Ben filmi izlerken bakmadığım yerleri ve belirli oyunlara ne zaman bakmam gerektiğini söyledi. Mental olarak onun, en büyüklerden biri olduğunu söyleyebilirsiniz.”

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir