NBA Günlükleri

Kyle Lowry 4.maçta oynayabileceğini düşünmüyor

Toronto Raptors’un All-Star guardı ve DeMar DeRozan ile birlikte takımın liderliğini üstlenen Kyle Lowry bu gece 22.30’da oynanacak olan serinin 4.maçında oynamayabilir.

Sol ayak bileğini burkan ve bu sebeple de cuma günü oynanan serinin 3.maçında forma giyemeyen Lowry, cumartesi günü de antrenman yapamadı. Lowry, bileğinin bu gece oynanacak maç öncesinde daha iyi duruma gelmesi konusunda da karamsar görünüyor.

“Açıkçası durumum şüpheli. Oynayabileceğimi düşünmüyorum… Durum pekiyi görünmüyor. Fakat henüz pes etmedim.”

İkinci maçta bileğini burkan Lowry umudunu yitirmediğini söylese de oynaması pek muhtemel görünmüyor. Cuma günü de oynamayı deneyen oyuncu ısınmaya başlamış fakat sonradan oynayamayacağına karar vermişti.

“Cuma günü oynamaya yakındım fakat birkaç kez antrenman yapmaya çalışınca sanırım bileğim daha da kötüye gitti. Koşma, zıplama, dönme gibi hareketler yapmaya çalışınca daha da kötüleşti. Bu yüzden bu gün daha da ağrılı.”

Raptors’un seride 3-0 geride olduğunu ve NBA tarihinde 3-0’lık bir seriden henüz geri dönüp kazanabilen bir takım olmadığını hatırlatalım. Tabii bir de karşılarında “süpürge” kokusu almış LeBron James olduğunu unutmayalım.

Lowry’nin sözleşmesinde bu yaz kullanabileceği bir oyuncu opsiyonu bulunuyor. All-Star guard daha önce bunu kullanabileceğinin sinyallerini vermişti. Bu yüzden bu geceki maçın Lowry’nin Raptors forması ile oynayacağı son maç olma ihtimali de bulunuyor, tabii formayı giyebilirse…

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir