NBA Günlükleri

LeBron James: “Bu Lig benim neler getirdiğimi biliyor.”

NBA dün gece, her alanda verilecek sezon ödülleri için finale kalan son üç oyuncuyu açıkladı. Aslında bütün oylar daha playofflar başlamadan verildi ve ödül sahipleri de belirlendi fakat bütün bu ödüller 26 haziranda yapılacak programda açıklanacak.

Ödüllerin dün açıklanan finalistlere buradan ulaşabilirsiniz.

Bu ödüller arasında herkes büyük bir merakla “MVP kim olacak?” sorusunun yanıtını bekliyor. Dün açıklanan finalistlere göre MVP; Russell Westbrook, James Harden veya Kawhi Leonard üçlüsünden biri olacak. Bu noktada tartışma yaratan konu ise LeBron James’in bu üç finalist arasında yer almaması.

Finalistlerin açıklanmasının ardından serinin ikinci maçında Cleveland Cavaliers, Boston Celtics’i 130-86 yenerek seride 0-2 öne geçti. Maçın ardından karşılaşmayı 30 sayı(%66.7) 4 ribaund 7 asist 4 top çalma 3 blok ile tamamlayan LeBron James’e bu durumun kendisi için bir motivasyon kaynağı olup olmadığı soruldu. LeBron açıklanan finalistleri maçtan sonra duyduğunu söyledi.

“Görmedim ve günün sonunda da bu konu için yapabilecek bir şeyim yok.”

“Benim işim her gece bu takım için MVP olmaya çalışmak, takım arkadaşlarımı ve franchise’ımızı başarılı ve şampiyonluk için yarışan bir pozisyona koymaktır.”

“Kendi adıma masaya neler getirdiğimi biliyorum. Lig de benim masaya neler getirdiğimi biliyor. Bu yüzden bu sizin yazacağınız fakat benim endişelenmeyeceğim bir konu.”

LeBron James üst üste 8.playoff maçında da 30 sayı barajını geçerek bu alanda Michael Jordan’ın rekoruna ortak oldu.

 

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir