NBA Günlükleri

LeBron James; “Evimde oynarken daha gerginim”

Doğu Konferansı Finali’nde Boston Celtics ve Cleveland Cavaliers, sabah 03:30’da TD Garden’da serinin ilk maçı için karşı karşıya gelecek.

Doğu Konferasını ilk sırada tamamlayan ve NBA Draftları’nda 1. sıradan oyuncu seçme hakkına sahip olan Boston Celtics, ilk turda Chicago Bulls’u 2-0’dan geri dönerek 4-2, Washington Wizards’ı ise 7. Maç sonunda 4-3 ile elemişti.

Cleveland Cavaliers ise Doğu Konferansı ikinci sırada tamamladıktan sonra, ilk turda Indiana Pacers’ı ve ikinci turda Toronto Raptors’ı 4-0 ile süpürerek yenilgi yüzü görmemişti.
Doğu’nun en iyi iki takımının karşı karşıya gelmesinden hemen önce LeBron James, basına evinde oynamak ve deplasmanda oynamak hakkında açıklamalarda bulundu.

3 kez NBA şampiyonu olan King James; “Evde olmak çok güzel. Hangi yoldan gittiğinizi biliyorsunuz. Ulaşmak istediğiniz yere ne kadar sürede ulaşacağınızı biliyorsunuz. Arabanızdan tutun dinlediğiniz müziğe kadar her şey size benzermiş gibi geliyor. Ama rakip takımın evinde oynamak daha farklı. Çünkü otobüsteyken sanki savaşa takım arkadaşlarınızla ve ekiple beraber gidiyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz. Görevde gibi oluyorsunuz ve heyecanınız farklı oluyor. Aslında rakip takımın sahasında oynarken kendimi daha rahat hissediyorum. Yıllar boyunca rakip takımın evinde oynama aşkını kendime aşıladım. Doğu Konferansı’nda bulunan bütün arenalarda sahaya çıktım. Yani arenaların nerede olduğunu biliyorum. Aynı soyunma odalarında bulundum ve heyecanlıyım. Herkes evinde olmaktan dolayı rahattır. Ama play-off’larda durumlar böyle değildir. Her yerde özgüvenli olmalısınız. Evindeki tek bir yenilgi serinin tüm gidişatını etkiliyor. Maça çıkarken rahat olmazsın. O yüzden evimde oynarken daha gergin oluyorum.” dedi.
Boston Celtics ev sahibi avantajına sahip olduğu için LeBron James ve arkadaşlar ilk iki maçı TD Garden’da oynamak zorunda. Bilindiği gibi TD Garden, NBA’deki en görkemli ve en uğultulu atmosferlerden biri olarak gösteriliyor.

Kaan Meriç
Editor in Chief at NBAGunlukleri Bleeding Green

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir